Forum

Outlook Anyware hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Anyware hakkında yorumlarınızı istiyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba birtürlü yapamadığım konuda sizden yorumlarınızı istiyorum şimdi şöyle bir durum var forumlardada yazdığımda sonuca ulasamadığım ve birtürlü olmayan çalısmayan bir servis rpc over https yani yeni adı exchange 2007 de outlook anyware düzgün bir sertifika oluşturmama ragmen

teorik olarak kitaplarda yazan her türlü step by step configurationu yapmama rağmen birtürlü çalısmadı şimdi düşünmekten şu noktaya geldim.diger çalısanların serverlerini inceleyince sertifika oluştururken power shelde komutun sonurda 1024 bitlik bir sertifika talebinden bulununmuş ben ise sertifika talebinde ayrıcalık göstermeden talepte bulunup CA de alıp gelip import edip aktif ediyorum

benim sertifikam ise inceledigimde 2048 diyor yazıyor acaba diyorum bu outlook anyware icin özellikle 1024 bitlik bir şifreli sertifika talebindemi bulunmam gerekiyor bu yüzdenmi bu çalısmıyor yani altından girdim üstünden çıktım ama yok birader birtürlü çalısmıyor olay başka taraflara sıçradı ne yaptıysam olmuyor

tüm forumları okudum technette araştırdım microsoftun exchange 2007 icin yazdığı ingilizce kitapları hatip ettim ama yok kardesim çalısmıyor sizce bu neden olabilir acaba bu ssl 2048 olmasındanmı kaynaklanıyor bunu 1024 mü yapmam gerekiyor sizce nedir.?

yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar.sizde eger aranızad illaki bunu yapmış olanınız vardır bir inceleyip sertifika şifrelenmesi kac olmus 1024 mü 2048mi

Gönderildi : 30/01/2009 16:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Cem ;

Rpc overr https in aktif ve  calısır  oldugu  2003 standart exch 2003 sertifikasınnı kontrol ettıgımde  1024 bit ve  win 2008  exch 2007  outlook anywhere  aktif ve calısıyor  sertifika  yıne  1024 esasında  default degerlerınde  sertifika olusturdugunda  1024 bitlik şifreleme  ile  olusturuyor zaten şahsen fikrim  yok rpc  servısı sadece  1024 bitlik şifrenmiş sertifikalar ıle mı çalışır  diye yıne de  test  edebillirsin.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/01/2009 19:12

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim cumhur zaman ayırıp benimle bilgini paylaştığın için.

çünkü başka hicbirsey yok çalsımmaması icin abicim ama birtürlü çalısmıyor dedim ya microsoftun exchange2007 icin yazdığı kitapta bile öyle yazıyor verildigi powershel komutunu uyguladım ama yemedi birtürlü anlamadım gitti ozaman yarın onu deniyecegim özellikle 1024 bitlik bir sertifika yaratıp import edip deniyecegim umarım olur ama kel alaka bence ilginc yani 2048 bit kullanmak isterim güvenlik için neden 1024 olsunki daha üst seviye bir güvenlik varken

Gönderildi : 30/01/2009 20:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Cem ;

Evet  hatırlıyorum senın  actıgın post(ları) deneyıp geri  dönüş yaparsan iyi olur yada  yıne  başarılı olmazsa bıraz  bekle denedıgın yaptıgın kafana  takılan  herseyı unuttuktan sonra  sanal da  herseyı sıfırdan  kurulumu yapıp bir  dene  belkıde  cok kucuk ve  basit  olan ama gozden kacırdıgın  bır  nokta vardır.

Teşekkürler.

teşekkür ederim cumhur zaman ayırıp benimle bilgini paylaştığın için.

çünkü başka hicbirsey yok çalsımmaması icin abicim ama birtürlü çalısmıyor dedim ya microsoftun exchange2007 icin yazdığı kitapta bile öyle yazıyor verildigi powershel komutunu uyguladım ama yemedi birtürlü anlamadım gitti ozaman yarın onu deniyecegim özellikle 1024 bitlik bir sertifika yaratıp import edip deniyecegim umarım olur ama kel alaka bence ilginc yani 2048 bit kullanmak isterim güvenlik için neden 1024 olsunki daha üst seviye bir güvenlik varken

Gönderildi : 31/01/2009 02:38

Paylaş: