Forum

system partition di...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

system partition disk hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
330 Görüntüleme
(@onersezgin)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba

Excahnge server üzerinde backup işleminde system state backup alınırken hata oluşması sebebiyle event logları inceledim.Ve disk "0" da hata olduğunu söyleyen bir msj gördüm.

Hdd yi hdd regenerator programının deneme sürümü ile incelemeye başladığımda program bad sector buldu.c:\ bölümü ile aynı marka ve kapasiteye sahip bir d:\ diskim var  aklıma gelen ilk şey c:\ nin imajını alıp d:\ bölümüne aktarmak bunun haricinde bir öneriniz varmıdır ?

exchange database ve log file lar farklı bir üçüncü diskte tutuluyor.Bu yüzden imaj sonrası bir problem yaşamam diye düşünüyorum doğrumudur ?

Server lar için bu disk durumunu inceleyebileceğim detaylı bir yazılım önerebilirmisiniz ? (Hdd regenerator programına güvenebilirmiyim?)

Server üzerindeki Disk yapısı ise standart herhangi bir raid konfigürasyonu mevcut değil.Server Hp ml110 g3 server ve üzerinde exchange 2003 var.

 

Tşk.

 

 
Gönderildi : 30/01/2009 15:06

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member
 

Merhaba

en sağlıklısı C nin imajını almak

ondan sonra chkdsk /f ile sistemin açılışında full taramayı aktif hale getirmek

eğer düzeltebilirse düzeltir düzeltemezse zaten hdd değiştirmek zorunda kalırsınız.

Bu gibi durumlarda chkdsk bana yardımcı oldu 3rd program kullanmadım hiç. Ancak tabi ki sağlıksız ve işe yaramaz diyemem.

 
Gönderildi : 30/01/2009 15:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16325
Illustrious Member Yönetici
 

Merhaba. Mesajınızı atalı bir aya yakın  olmuş ancak fikir edinmek açısından [url="http://www.cozumpark.com/forums/thread/83853.aspx"]buraya[/url] bakabilirsiniz.

 

 

 

Saygılarımla,

 

Hakan BAŞAKCIOĞLU

 
Gönderildi : 28/02/2009 03:41

Paylaş: