Forum

Outlook 2000 hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2000 hk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@ErkanBalikci)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde Exchange 5.5  kullanıyoruz yakın bir zamanda 2007' geçmeyi planlıyoruz.

Kullanıcıların maillerini PST folderlar oluşturarak backup'larını alıyorum.dolayısıyla delivery seçenegi olarak Personel Folder'ı belirtiyorum ve kullanıcıların mailleri oluşturmuş olduğum personel folder'a düşüyor.

Fakat benim yapmak istediğim işlem maillerin bir kopyasınında Exchange inbox'ında durması çünkü geçiş yapana kadar bazı kullanıcılar

OWA ile bağlandıklarında güncel maillerini görmeleri gerekmektedir dolayısıyla personel folder'a gelen maillerin bir kopyasınında exchange inbox'ında kopyalanması lazım bunu nasıl yapabilirim acaba ?

Teşekkürler

Erkan Balıkçı

Gönderildi : 20/12/2008 03:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

teslim yeri olarak exchange server mailbox larını seçmeniz yeterli .

geçiş sırasında pst lere aktarabilirsiniz. Yani zaten geçişten önce yapacağınız bir işlemi şimdi yapmışsınız ancak hala exchange server kullanmak istiyorsunuz . bu olması gereken en ideal çözüm

veya outlook tarafında kural yazarak her gelen mailin bir kopyasının exch mailbox a düşecek şekilde bir kural yazabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2008 03:23

(@ErkanBalikci)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,

Öncelikle bu kadar kıssa zamanda cevap verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi geçiş öncesi yapılması gereken işlemleri pst folder oluşturarak yapıyorm.

Şöyle düşünün bu gün bir kullanıcının mail'inin local'e çektim ve bu kullanıcı owa'yı aktif olarak kullanıyor ama exchange geçişini 10 gün sonra yapacagım ve dolayısıyla delivery olarak personel folder'ı tanımladığım için gelen mailler exchange'de durmayıp local'e düşecek ve bu kullanıcı bu 10 gün içersinde gelen maillerinde OWA'dan ulaşmaya çalışdığında göremiyecek.

Yani belirttiginiz gibi bu işi rule oluşturarak çözmeyi deniyecegim.

Çok teşekkür ederim   

Gönderildi : 20/12/2008 03:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

evet durumu anladım , sorun olursa yine yazarsınız ...

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2008 17:26

Paylaş: