Forum

puplich folder mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

puplich folder mail enable yaptım ama klasore mail düsmüyor

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba exchange 2007 migration yaptım hersey güzel calısıyor sonra puplic folder olusturdum ve mail özelligini aktif ettim fakat mail bir türlü düsmüyor klasore yani gönderdigim zaman hata raporuda gelmiyor acbaa bilmedigim bir noktadamı kaldım nedir acaba

Gönderildi : 16/11/2008 21:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

kullanıcıların public folderlarda nesne oluşturma hakkının kullanıcılara verilmesi gerekir. izinleri bir kontrol edermisiniz.

Add-PublicFolderClientPermission komutunu kullanabilirsiniz. yada AddUsersToPFRecursive.ps1 scriptini de kullanabilirsiniz.

bunları da denermisiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 16/11/2008 21:50

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

a local loop was detected

querey viewer den baktığımda yukardaki hatayı veriyor hocam ortamda 2003 exchange var hala kaldırmadım ondan yapabilirmi

Gönderildi : 16/11/2008 22:06

(@cozumpark)

merhabalar

olabilir çünkü ortamda iki tane exchange var görünüyor şuan. sizin exchange serverlarınız birbirine bağlı mı routing connector ile?

eğer migration yaptıysanız bağlı olması gerekiyor. 2003 exchange esm'den bakarmısınız bi orda routing grouplar var mı?

ayrıca şundan da olabilir eğer dns server üzerinde eski exchange serverınıza (2003) ait bir mx kaydı varsa sebep verebilir. eğer varsa öyle bişi ve eski sunucuyu refere ediyorsa onu da düzeltin.

peki exchange 2003 ü neden kaladırmıyorsunuz? her iki sunucu da kullanılıyor mu?

klay gelsin

Gönderildi : 17/11/2008 00:57

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

mümin hocam bende onu istiyecektim routing grup var orda ekli mx kaydı yok dns kayıtları yeni sunucuya göre ayarlandı mümin hocam eski sunucuyu nasıl unistal edebilirim kaldırıken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olurmusunuz

Gönderildi : 17/11/2008 02:29

(@cozumpark)

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

mümin hocama çok tesekkür ederim sayesinde bugün sorunlarım kalmadı exchange 2003 de otamatik yaratılan routing grupları yüzünden puplich folderda olusan emailler düsmüyordu routingi grupları sildim oldu çok tesekkürler mümin hocam

Gönderildi : 17/11/2008 14:56

(@cozumpark)

geri bildirim için teşekkürler...

Gönderildi : 17/11/2008 19:40

Paylaş: