Forum

Ost yi pst ye b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ost yi pst ye bölme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
633 Görüntüleme
(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

exchange 2003 sp2 kullanıyorum tek bir kullanıcı icin ost dosyasını pst ye ayırmak istiyorum ve pst dosyası hem kendi bilgisyarında hemde server uzerinde durmasını istiorum mümkün mü acaba? diger kullanıcılar ost kullanmaya devam edecekler

yardımlarınız icin simdiden tesekkur ederim.

Gönderildi : 13/11/2008 19:14

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bölmek derken dönüştürmek demek istediniz heralde?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/47841.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/49061.aspx

Gönderildi : 13/11/2008 19:52

(@kamerkoseoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

anlatmak istedigim sey dönüştürmek mi oluyor tam bilemiyorum 15 kullanıcının sadece 1 i pst kullanacak 14 u ost birde son olarak pst dosyasını server uzerinde 1 kopyasını tut dedigimde format gibi işlemlerde ost deki gibi aynı sekilde kullanıcının dosyaları geri gelirmi

Gönderildi : 13/11/2008 20:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Kamer bey

Öncelikle OST dosyasının kullanım amacının Outlook üzerinde cache mode seçeneğinin aktif edilmesi sonucu ; exch server üzerinde bulunan maillerin bir kopyasının lokal e ost uzantılı dosya halinde taşınması , bu sayede maillerin lokal den kontrol edilerek sunucu ve network üzerinde oluşabilecek olası yükleri azatlmak olduğunu bilmeniz gerekli .

Bu noktada bir kullanıcı sadece pst kullanacak ise yapmanız gereken tek şey yeni bir pst dosyası oluşturmak ( outlook ara yüzünden veya denetim masası mail sekmesinden ) daha sonra tüm mailleri bu yeni oluşturduğunuz pst ye outlook arayüzünden göndermeniz yeterli , bu sayede artık mailler pst de duracaktır ve maillerin teslim yeri olarak ta bu pst dosyasını göstermeniz halinde her yeni gelen mail pst ye yazılacaktır , ancak bu durumda pst dosyasındaki olası sorunlar mail kayıplarına neden olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2008 21:36

(@kamerkoseoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkkür ederim

bunu yapmamdaki amaç şu idi ost dosyasına şifre koyduğumda şifre ekranını geç dedigimde bilgisayar üzerinde bulunan klasörlere erişim sağlanıyor sadece gönder al yapamıyorsunuz pst de ise şifre ekranını gec dedigimde direk outlook u kapatıyor belki farklı bir çözüm önere bilirsiniz konuyu detaylı anlatıyım istedim 

Gönderildi : 14/11/2008 21:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994

Online Support üzerinden destek verilmiştir.

Konu outlook programına şifre verme isteği olarak değiştir ve bunu ost kullanırken yapmak isteniyordu , ancak ost ye mailleri korumak adına şifre koyma şansınız olmadığı için asıl olan login şifrelerini koruma kararı alındı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2008 22:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

geri bildirim için teşekkürler hocam...

Gönderildi : 15/11/2008 14:38

Paylaş: