Forum

Exchange 2007 &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 & Office 365 aynı anda çalışır mı?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
653 Görüntüleme
(@tayfuncelik)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde 2 yıldır Office 365 mail sistemini kullanıyoruz. Bazı kullanıcılar çok fazla mail almıyor. Her ay ciddi bir ücret ödüyoruz. Merkez tarafında bir tane Exchange 2007 Server kurduğumda çok fazla mail almayan kullanıcıları bu servera taşıdığımda bu iki mail sistemi sorunsuz çalışır mı? Bir sıkıntı yaşanılırsa ne gibi sıkıntılar yaşanabilir?  Exchange 2007 Server+Cal ve Server 2008+Cal lisansımız yeteri kadar var. 

Teşekkürler, 

Gönderildi : 22/02/2019 18:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Ciddi bir ücret ödüyorsunuz ama yedekleme, management, update gibi süreçleri üzerinizden atmış oluyorsunuz yönetimin böyle düşünmesi lazım. Yani ciddi bir ücret ödenmemiş oluyor aslında. 🙂
https://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2015/02/01/exchange-2010-sp3-server-office-365-hybrid-yapilandirma-islemleri.aspx
Ortamda hybrid konuları var bunları inceleyin isterseniz elinizdekiler ile değerlendirebilirsiniz bu imkan var ama mesela o365 lisanslarınız felan da uygun mu değerlendirmeniz lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2019 18:52

(@tayfuncelik)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Evet, haklısınız yönetim olarak kolay oluyor. Yıllık hesaplama yaptığımda 1200$ civarı bir para ödüyoruz. İlerleyen zamanda duruma göre hareket edeceğim. 

Gönderildi : 25/02/2019 13:45

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Fikir vermek adına kullancının altına 2.bir mail adresi ekleyebilirsiniz. 1 kullanıcın altına 10 adet alt mail ekleyebiliyorsunuz ancak mail sadece 1 kullanıcı üzerinden gidiyor mailler böylelikle sadece 1 kullanıcı ücreti ödemiş olursunuz eğer bu alternatif işinizi yaramıyor ise.

Plan E1 paketi inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 25/02/2019 14:02

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar;

Exchange 2007 üzerine  aldığınız  kullanıcılara  yıllık 1200$ ödeme  yapıyorsanız  bence hiç  gerek  yok aylık 100$  için  On-premde Exchange 2007 ile  birlikte O365 kullanmmanıza. Şahsen ben olsam Exchange 2007 için  uğraşmazdım zira Exch 2007 yi kaç yıl daha  kullanabileceğiniz de  önemli Lisanslarınız  Exch 2013  olsaydı  yaklaşık 5  yıl daha  2013 ü kullanabileceğinizi  varsayarak  pozitif  düşünebilirdim ancak  hem Exchange  versiyonunuzun  çok  eski  olması  hem de  aylık O365  maliyetinizi  göz önüne  aldığımda şahsi olarak ben böyle  bir hybrid  senaryosu uygulamazdım.

İbrahim Bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Evet, haklısınız yönetim olarak kolay oluyor. Yıllık hesaplama yaptığımda 1200$ civarı bir para ödüyoruz. İlerleyen zamanda duruma göre hareket edeceğim. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 25/02/2019 21:16

Paylaş: