Forum

exechange server 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exechange server 2007 kullanıcın gelen maıllerını gormek

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba  exchange server 2007 kullanıyorum stpm kullanrak maıl alıyoruz gelen mail serverda saklanıyor.

ben owa kısının maıllerını gorebılıyorum ama ıllakı owa kullanmadan  kısının maıllerını baska nasıl gorebılırım  sıfresını bılmesemde.

exchange serverda kısının maılbaxdakı maıılerı gormek ıstıyorum

Gönderildi : 31/10/2008 16:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Exchange Server 2007'de Journaling yapıcaksınız. İçeriği görmek istediğiniz kişilere gelen mailleri başka bir mailbox'a yönlendirebilirsiniz.Bildiğiniz gibi bu durum etik değil.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/09/21/exchange-server-2007-zerinde-leti-imin-takibi-journaling.aspx

Gönderildi : 31/10/2008 16:27

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

amacım bu deyıl amacım ksıının maıl boxsına ulasıp kendı outlook acıp maıllerı gormek ıstıyorum yonlendırme olayı yapmak ıstemıyorum nasıl owa kısının sıfresını bılıp maıllere bakılıyosa aynı onun gıbı

Gönderildi : 31/10/2008 17:14

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Exchange Management Console icerisinden mailbox bulun, mailbox secili iken sag taraftan Manage Full Access Permission ile yetkilendirmeyi yapin.

Daha sonra bu mailbox'i Outlook uygulamaniza isterseniz, ayri bir profile'den isterseniz de asagidaki yontemle kendi Outlook Profiliniz icerisine ekleyerek maillerini gorebilirsiniz. (Eger mailler PST'ye dusuyorsa, eski mailleri goremeyeceksiniz. Fakat mailbox'da tutuluyorsa, tum mail icerigini gorebilirsiniz.)

• Control Panel --> Mail ikonunu acin.

• E-mail Accounts tiklayin.

• Gelen ekranda hesabinizi secin ve Change tiklayin.

• More Settings'den Advanced tabina gecin.

• Burada Mailboxes kismina sag taraftan Add ile kullanicinin mailbox'ini ekleyerek, kendi profiliniz icerisinde gorebilirsiniz.

iyi calismalar,

Mesut ALADAG

Technology Director

Microsoft Certified Trainer

www.ITSTACK.com.tr | www.mesutaladag.com | www.cozumpark.com

Gönderildi : 31/10/2008 18:32

(@muhabir19)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Merhaba Mesut Bey;

Server üzerinde kişilerin mail kutusunu görmek istiyorsak o zaman ne yapmak lazım acaba?

Diyelim bir mailin tüm sistemden silinmesi gerekiyor mail atan kişi bu istekle gelirse ne yapmak lazım?

Gönderildi : 25/03/2009 14:18

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

(Server üzerinde kişilerin mail kutusunu görmek istiyorsak o zaman ne yapmak lazım acaba?)

owa kullanıyosan mesut hocanın dediği bigi kendı outlok ekledıgınde sunucudanda owa açtıgımda kısının posta kutusu gelır.

(Diyelim bir mailin tüm sistemden silinmesi gerekiyor mail atan kişi bu istekle gelirse ne yapmak lazım?)

diuelim ben 100 kısıye aynı maıl attım ve sıze dedımkı okunmadan tum mailleri geri çekmek istiyorum eğer soru buysa

outlookta iletiyi geri çek diye bir şeçenek var eğer mail okunmadıysa bunu geri çekebilirsin.

okunduktan sonra sılınsede sılmenın bır amacı olmaz sanırım

Gönderildi : 25/03/2009 14:46

Paylaş: