Forum

Exchange 2010 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 mail alamama sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@alikarafazli)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba önceden tek mail de sorun var dı düzelttik şimdi ise hiç bir mail hesabı mail almıyor. mail gönderebiliyor mail alamıyor  gönderen kişiye de hata mesajı vermiyor. 

testconnectivity de

Testing the SSL certificate to make sure it's valid.  

The certificate couldn't be validated because SSL negotiation wasn't successful. This could have occurred as a result of a network error or because of a problem with the certificate installation.
Elapsed Time: 162 ms.

hatası veriyor lakin bunu her zaman veriyordu.

bir de Host autodiscover.panelotomasyon.com.tr couldn't be resolved in DNS InfoDomainNonexistent.

hatası

lakin owa dan mail hesabına girebiliyorum. oraya da gelmiyor mailler oradan da mail atabiliyorum.

kendi içimzden mail alabiliyoruz !!!

Teşekkürler

Gönderildi : 05/02/2018 14:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Exchange servisleri ne durum?

Diskteki boşluk oranı nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/02/2018 16:12

(@alikarafazli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

imap4 servisi ile server extension for .. bunlar haricinden exchange servisleri çalışıyor

receive connectors da ki defult un ayarı permision anaymous users işaretli lakin gelen giden yok denemek için iptal edip tekrar işaretlerdim sonuç yok

Gönderildi : 05/02/2018 16:28

(@alikarafazli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange servisleri ne durum?

Diskteki boşluk oranı nedir?

disk sorunu görewmemişim 🙁

teşekkürler

sinir oldum...

Gönderildi : 05/02/2018 17:14