fbpx
Anasayfa » Forum

Sertifika Doğrulana...

[Çözüldü] Sertifika Doğrulanamıyor  

RSS
cenkbaranak
(@cenkbaranak)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Iphone 7 üzerinde exchange hesabımı yapılandırmaya çalışıyorum. Fakat sertifikanın güvenilir olmadığını bu yüzden sunucuyu doğrulayamadığını söylüyor ve kurulum devam etmiyor. Iphone 5 imde aynı yapılandırma ile mailim çalışıyor. Bu konu ile ilgili tecrübeleriniz varsa yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sunucum : Windows Server 2008 R2 Standart & Exchange Server 2010

Alıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:26
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

sertifikanız public mi private mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:37
cenkbaranak
(@cenkbaranak)
Üye

Dışardan almadım local exchange sunucusu tarafında sağlanan sertifika.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:41
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

Önce sertifika dosyalarını iphone a yükleyip onaylamalısınız sonrasındak urulum yaparsanız hata vermeyecektir. yada kurarken güvenli olmaz ama tüm ssl sertifikalarını kabul et seçeneği ile kurabilirsniz ama tavsiye etmem.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:44
cenkbaranak
(@cenkbaranak)
Üye

"tüm ssl sertifikalarını kabul et" bu ayar nerededir acaba? Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:48
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

ssl seçimi yaptığınız yere basınca aşağı doğru menü açılması gerekir diye hatırlıyorum o kısımda ssl hepsini kabul et gibi bir seçenek olmalı. şu an elimde iphone olmadığı için hangi adımda geliyor tam emin değilim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:52
cenkbaranak
(@cenkbaranak)
Üye

Ne yazık ki böyle bir ayar bulamadım. Peki sertifika dosyasını iphone içine nasıl atıp ta yükleyebilirim?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 19:55
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

ben sertifika dosyalarını kendime mail atıp iphone ayarları içerisinden sertifikayı import ediyorum. sonrasında e posta hesabını kurarken böylece hata vermiyor. fakat ezbere nerede olduğunu yine söyleyemiyorum elimde şu an iphone yok. 

aşağıdaki linkteki işlemleri bir inceleyin deneyin olmazsa tekrar bir çözüm deneriz.

https://support.quovadisglobal.com/kb/a64/how-do-i-install-a-digital-certificate-onto-an-iphone-or-ipad.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2017 20:05
cenkbaranak
(@cenkbaranak)
Üye

teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/06/2017 17:12
Aytaç ARSLAN
(@aytacarslan)
Üye

rica ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/06/2017 17:19
O.k
 O.k
(@oguzkarabuber)
Üye
Gönderen: @cenkbaranak

Merhaba Arkadaşlar,

Iphone 7 üzerinde exchange hesabımı yapılandırmaya çalışıyorum. Fakat sertifikanın güvenilir olmadığını bu yüzden sunucuyu doğrulayamadığını söylüyor ve kurulum devam etmiyor. Iphone 5 imde aynı yapılandırma ile mailim çalışıyor. Bu konu ile ilgili tecrübeleriniz varsa yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sunucum : Windows Server 2008 R2 Standart & Exchange Server 2010

Merhaba , bu soruna bir çözüm bulabildiniz mi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/10/2019 09:13
cenkbaranak
(@cenkbaranak)
Üye

Merhaba local sertifika dosyasını arkadaşın söylediği şekilde mail ile alıp telefona kurulumunu yaptım. O gün için çözüm olmuştu fakat çok uzun süre oldu ve şuan bir iphone7 kullanıcısı değilim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/10/2019 11:13
O.k
 O.k
(@oguzkarabuber)
Üye

@cenkbaranak

son güncellemelerden sonra sertifikaları kabul etmiyor hiç bir şekilde . 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/10/2019 10:03
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Üye Yönetici

Arkadaşlar bir sertifika alın lütfen, 2019 yılında hala local sertifika ile yok mail atıp yok import edeyim şeklinde çözüm üretmemeniz lazım.

Siz bu işin sertifikasız olmayacağını söyleyip en fazla yıllık 45$ gibi bir para vereceksiniz, ben olsam ki kobi de çalıştım maaşımdan bile alırım ama bu tür şeylere vakit harcamam. Biz bilişim çalışanları bu tür konularda şirketimize farkındalık kazandıramazsak insanlar mikro segmentasyon yaparken biz hala elle sertifika al tut yapmaya devam ederiz.

Özetle mail sistemi için güvenlik açısından sertifika şart ve 50$ ödeyemeyecek bir firma zaten bu hizmeti dışarıdan alsın, Exchange vs kurmasın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/10/2019 11:38
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol