Forum

Sertifika Doğrulana...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sertifika Doğrulanamıyor

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,291 Görüntüleme
(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Iphone 7 üzerinde exchange hesabımı yapılandırmaya çalışıyorum. Fakat sertifikanın güvenilir olmadığını bu yüzden sunucuyu doğrulayamadığını söylüyor ve kurulum devam etmiyor. Iphone 5 imde aynı yapılandırma ile mailim çalışıyor. Bu konu ile ilgili tecrübeleriniz varsa yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sunucum : Windows Server 2008 R2 Standart & Exchange Server 2010

Gönderildi : 22/06/2017 19:26

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

sertifikanız public mi private mi?

Gönderildi : 22/06/2017 19:37

(@cenkbaranak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dışardan almadım local exchange sunucusu tarafında sağlanan sertifika.

Gönderildi : 22/06/2017 19:41

(@aytacarslan)
Noble Member

Önce sertifika dosyalarını iphone a yükleyip onaylamalısınız sonrasındak urulum yaparsanız hata vermeyecektir. yada kurarken güvenli olmaz ama tüm ssl sertifikalarını kabul et seçeneği ile kurabilirsniz ama tavsiye etmem.

Gönderildi : 22/06/2017 19:44

(@cenkbaranak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

"tüm ssl sertifikalarını kabul et" bu ayar nerededir acaba? Teşekkürler.

Gönderildi : 22/06/2017 19:48

(@aytacarslan)
Noble Member

ssl seçimi yaptığınız yere basınca aşağı doğru menü açılması gerekir diye hatırlıyorum o kısımda ssl hepsini kabul et gibi bir seçenek olmalı. şu an elimde iphone olmadığı için hangi adımda geliyor tam emin değilim.

Gönderildi : 22/06/2017 19:52

(@cenkbaranak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ne yazık ki böyle bir ayar bulamadım. Peki sertifika dosyasını iphone içine nasıl atıp ta yükleyebilirim?

Gönderildi : 22/06/2017 19:55

(@aytacarslan)
Noble Member

ben sertifika dosyalarını kendime mail atıp iphone ayarları içerisinden sertifikayı import ediyorum. sonrasında e posta hesabını kurarken böylece hata vermiyor. fakat ezbere nerede olduğunu yine söyleyemiyorum elimde şu an iphone yok. 

aşağıdaki linkteki işlemleri bir inceleyin deneyin olmazsa tekrar bir çözüm deneriz.

https://support.quovadisglobal.com/kb/a64/how-do-i-install-a-digital-certificate-onto-an-iphone-or-ipad.aspx

Gönderildi : 22/06/2017 20:05

(@cenkbaranak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler.

Gönderildi : 23/06/2017 17:12

(@aytacarslan)
Noble Member

rica ederim

Gönderildi : 23/06/2017 17:19

O.k
(@oguzkarabuber)
Gönderiler: 3
New Member

Gönderen: @cenkbaranak

Merhaba Arkadaşlar,

Iphone 7 üzerinde exchange hesabımı yapılandırmaya çalışıyorum. Fakat sertifikanın güvenilir olmadığını bu yüzden sunucuyu doğrulayamadığını söylüyor ve kurulum devam etmiyor. Iphone 5 imde aynı yapılandırma ile mailim çalışıyor. Bu konu ile ilgili tecrübeleriniz varsa yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sunucum : Windows Server 2008 R2 Standart & Exchange Server 2010

Merhaba , bu soruna bir çözüm bulabildiniz mi ?

Gönderildi : 17/10/2019 09:13

(@cenkbaranak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba local sertifika dosyasını arkadaşın söylediği şekilde mail ile alıp telefona kurulumunu yaptım. O gün için çözüm olmuştu fakat çok uzun süre oldu ve şuan bir iphone7 kullanıcısı değilim.

Gönderildi : 17/10/2019 11:13

O.k
(@oguzkarabuber)
Gönderiler: 3
New Member

@cenkbaranak

son güncellemelerden sonra sertifikaları kabul etmiyor hiç bir şekilde . 

Gönderildi : 18/10/2019 10:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32984
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar bir sertifika alın lütfen, 2019 yılında hala local sertifika ile yok mail atıp yok import edeyim şeklinde çözüm üretmemeniz lazım.

Siz bu işin sertifikasız olmayacağını söyleyip en fazla yıllık 45$ gibi bir para vereceksiniz, ben olsam ki kobi de çalıştım maaşımdan bile alırım ama bu tür şeylere vakit harcamam. Biz bilişim çalışanları bu tür konularda şirketimize farkındalık kazandıramazsak insanlar mikro segmentasyon yaparken biz hala elle sertifika al tut yapmaya devam ederiz.

Özetle mail sistemi için güvenlik açısından sertifika şart ve 50$ ödeyemeyecek bir firma zaten bu hizmeti dışarıdan alsın, Exchange vs kurmasın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/10/2019 11:38

Paylaş: