Forum

Exchange ve Root Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange ve Root Sertifika

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
630 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Exchange serverimizin sertifikasının süresi bitmek üzere olduğu için yenilemek için dc yi incelerken kök sertifikamında aynı şekilde tarihinin eski olduğunun farkına vardım. Normalde bu sertifika 20 yıl civarı diye geçerli olduğunu hatırlıyorum. Sanırım biz exchange sertifikası hazırlarken yada başka bir şey yaparken süreyi düşürdük yada bir hata yaptık. Şimdi kök sertifika güncelleme işlemi hiç yapmadım. Yapan bir arkadaş varmıdır tüm bu işlemler için izlemem gereken yol nedir? kök sertifikası neleri etkileyecek?

Gönderildi : 22/06/2017 18:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle CA' in bir yedeğini alın daha sonra basit bir şekilde sertifika yenileme işlemi yapabilirsiniz

http://windowsitpro.com/security/q-how-can-i-renew-certificate-my-windows-root-ca

Mevcut anahtarı kullanmanızı öneririm.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/06/2017 02:07

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam hallettim fakat şu an yaptığım işi doğrulamak için ne yapmam nasıl bir yol izlemem lazım. Bu konuda tamamen sıfır bilgim var ve bunu öğrenerek kapatmalıyım.

Gönderildi : 23/06/2017 13:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

https://webmail.cozumpark.com/owa örnek sizin adresiniz için açın, browser dan sertifika bölümüne tıklayıp oradan tarihleri kontrol edebilirsiniz, o sertifikayı temsil eder. Aynı sertifika da üstteki en son sekme ise CA hakkında bilgi verir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/06/2017 05:17

Paylaş: