Forum

Exchange server Tra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server Tracking log analizi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba ,

Organizasyonda 10  adet exchange server 2013 sunucu bulunmakta mesaj trafik raporu oluşturmak istiyorum yapmak istediğim;

Tüm sunuculardaki message traking loglarını 1 noktada toplayarak, bu mail gönderilen bu gelen maildir ve data boyutu bukadardır diyerek bir .csv yada benzeri bir formata aktarabilmek.

bunu tek merkezden nasıl sağlayabilirim önereceğiniz bir poweshell scripti var mı .

Gönderildi : 13/03/2017 17:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

pek çok PS var, istediğinizi kullanabilirsiniz

https://gallery.technet.microsoft.com/office/f2af711e-defd-476d-896e-8053aa964bc5

https://gallery.technet.microsoft.com/office/Total-Emails-Sent-and-c1daf5e7

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2017 01:29

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam yanıt için teşekkürler. 

Bu scriptlerle aldığımız raporda tüm serverlardaki kullnıcı bilgilerini ve her kullanıcının kaç adet kaç mb mail gönderdiğini görebiliyoruz.

fakat her bir kullanıcının hangi adreslere kaç adet mail attığı gibi bir rapora da ihtiyacım var bunu nasıl yapabilirim ? 

Gönderildi : 14/03/2017 19:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Paraya kıyacaksın o zaman promodag alacaksın 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2017 19:45

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam ,

ozman mailbox ve cas sunuculardaki Traking logları olduğu haliyle 1 noktada toplamak mümkün mü,

Aşağıdaki komutu çalıştırdığım makinede ki logları bu şekilde alıyorum bu komuda git şu serverdaki loglarıda al getir diyebilirmiyiz ?

"

get-messagetrackinglog -Start "3/13/17 00:00:00" -End "3/13/17 23:59:00" -resultSize unlimited | select timestamp, sender, {$_.recipients}, messagesubject, internalmessageid, clientid, clienthostname, serverip, serverhostname, connectorid, {$_.recipientstatus}, totalbytes, recipientcount, relatedrecipientaddress, {$_.reference}, returnpath, messageinfo | export-csv C:\script_test\results.csv

"

buda olmaz derseniz praya kıymak gerekecek mecburen =)

Gönderildi : 14/03/2017 20:52

Paylaş: