Forum

Gelen Mailleri tasl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen Mailleri taslak haline dönüşerek silinmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@MertSUBASILI)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

şirketimizde exchange 2013 kullanmaktayız. sistemde son 1 aydır devam eden ve çözümüne varamadığımız bir durum mevcut. sık kullanımı v.s. gözetmeksizin bazı kullanıcılarda, gelen maili outlook içerisinde yanıtla butonu tıklandığında mail gönderici kişinin adıyla tekrar iletiliyormuş şekline dönüşmektedir. aşağıdaki resimde de bu durumu görebilirsiniz. araştırmamıza rağmen pek bir net sonuç üretemedik. fikri olan arkadaşların yanıtlarını beklemekteyim teşekkürler.

Gönderildi : 13/03/2017 17:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yeni bir kullanıcı açıp sıfır bir profilde dener misiniz?

Birden çok kişide olduğuna göre istemci sorunu değil gibi ama yukarıdaki test önemli.

Ek olarak E2013 güncel CU yüklü mü?

Sorun ne yaptıktan sonra başladı malum kendi kendine bu tür şeyler olmaz, bir update vs olabilir mi?

Sunucu loglarında anlamlı bir şey var mı?

Birde ben tam olayı anlamadım, mail geliyor yanıtla diyorsunuz sonra?

Açıklama bu

gelen maili outlook içerisinde yanıtla butonu tıklandığında mail gönderici kişinin adıyla tekrar iletiliyormuş şekline dönüşmektedir.

Attığınız resimden malum bir şey anlaşılmıyor bu durumu açıklayan

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/03/2017 23:39

(@MertSUBASILI)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar geç dönüş yaptığım için kusuruma bakmayın.

Sunucumuz Exchange 2013 kullanıcılarda ise outlook 2010-2013-2016 olarak lisans göre kullanım söz konusu. exchange güncellememizi sorunsuz yapıyoruz. Gözden kaçan extra bir durum varmıdır bilemiyorum. Aşırı teknik detayına hakim değiliz.
daha bugün rastladığımız sorun ise normalde böyle bir sorun yaşamayan arkadaşımızın bilgisayarını değiştirdiğimizde exchange ten çekilen tüm mailler taslak gibi görünmeye başladı ve ileti kısmında vazgeç dediğimizde gelen mail silinmiş klasörüne gidiyor.

sistem loglarında pek anlaşılır birşey görünmüyor. Yeni kullanıcılarda şuan bir sorun görülmüyor ve eski kullanıcılarında tüm maillerin de değil bazılarında gerçekleşmektedir.

aşağıdaki resimden görüleceği üzere gelen mailde yanıtla yerine GÖNDER butonu görülüyor. sanki maili alan ben değilim, o kişi adına mail atıyormuşum haline dönüşüyor.

http://hizliresim.com/P0ryM8

http://hizliresim.com/j8W9Qj

Gönderildi : 29/03/2017 21:35

Paylaş: