Forum

Exchange 2010 owa a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 owa arayüzünde user password hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@volkanpekkingir)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

öncelikle bu sorun şu şekilde oluştu.Kullanıcılar şifre değişikliği yaptı (30 günde bir zorunlu vs.)sonra bazı kullanıcılar owa mail arayüzüne giriş yaptıklarında kullanıcı adı şifre hatası alıyorlar.Ama şifreleri vs doğru çünkü oturum şifreleride aynı pc yi açmalarında sorun olmuyor.Ama bu kullanıcılarınnın pc sinde outlook ta yüklü olduğundan ordan sorunsuz ekleme yapıp kullanımını sağlayabiliyorum.Exchange konusunda bilgim çok az bu konuyla ilgili yardım öneri vs görüşlerinizi beklemekteyim.Teşekkürler.

ayrıca bu resimdeki servislerden hangilerinin otomatik başlamasına gerek yok yada çalışmasına gerek yok bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 16/02/2017 13:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sunucu üzerinde yönetici hakkı ile cmd konsolunu açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın

iisreset

Bundan sonra sorunun düzelmesi gerekli, eğer düzelmez ise bir danışmandan yardım almanız iyi olur, çünkü logların incelenmesi gereklidir.

Servislere gelince;

POP3 ve IMAP dışında ki bunları kullanıyorsanız bunlarda sahil Microsoft Exchange ile başlayan servislerin çalışıyor olmasını bekliyoruz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2017 12:53

Paylaş: