Forum

Exchange ActiveSync

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange ActiveSync

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bilgisayarda Outlook da birisinden gelen mailler için kural oluşturarak farklı bir klasöre yönlendirme yapıldığında cep telefonunda anlık olarak bilgilendirme gelmiyor bununla ilgili bir çözüm var mıdır?

Yani Y kullanıcısından gelen mailler Y klasörününe düşsün dediğimizde Gelen kutusunda kalmayan mailler için bilgilendirme alamıyoruz.

Gönderildi : 15/02/2017 14:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Nasıl bir bilgilendirmeden bahsediyorsunuz. Mobile activesync daha geç senk. yapar. Kurallanan folder mailbox altında kalmalı ayrı pst'e olursa kural çalışmaz mail inbox da kalır malum. Bunun dışında ki sorunlar çoğunlukla mobile os'lara göre activesync uygulamalara göre bağımlıdır. Mesela subfolder sync kapatılırsa görülmez yada bazı uygulamalarda sadece o subfoldera girdiğiniz de senk. a başlıyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2017 17:10

(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey merhaba,

Mesela Mailbox da İbrahim isimli bir klasör oluşturdum ve İbrahim Yıldız dan gelen mailleri bu klasöre taşıması içinde de kural yazdım.

PC de bu kural işliyor ve mail geldiği zamanda başlat çubuğunun sağ tarafında simge yada açıklama da anlık olarak görünüyor.

Fakat cep telefonlarında bu kişiden gelen mailler için uyarı yada bilgilendirme göremiyorum ancak outlooku (android yada ios) açıp ilgili klasörü bulup yenile dediğim zaman yeni mailleri görebiliyorum. 

Gönderildi : 22/02/2017 13:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Mobile de bu işi bildirimler yapıyor bahsettiğiniz özellik Outlook office uygulamasına ait mobile de bu tip birşey yok doğal olarak. Mobile cihazlarda bildirimleri ayarlarsanız bildirim ekranında kullanıcı mailini görür mobile app uygulamalarının davranışları farklı şekilde yürüyor subfolder'larda gariplikler olmuyor değil. Önemli mailleri inbox'a set etsinler outlookdan bir tık ile sonrasında taşıma yapılabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2017 15:53

Paylaş: