Forum

exchange 2010 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 mail alma boyutu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
772 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar exchange 2010 std sp3 kullanmaktayız mailleri pop3 connector ile exchange mailboxlara bırakıyoruz fakat exchange de mail alma boyutu 15 mb ayarlama rağmen 15 mb maili alamıyoruz server configuration hub transport receive connector ve organization confugariton global settings transport settings üzerinde ikisindede 15 mb olarak ayarlı bu arada bu iki yerden hangisi daha baskındır server configuration mı yoksa organization configuration.

Gönderildi : 12/10/2015 12:10

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba, 

bir antispam gw vs var ise orada da bu ayarı yapmanız gerekir, default olarak bu 10 mb tır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/10/2015 17:57

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

gfi antispam kullanıyoruz fakat gfi karışmıyor buna exchange de durum ne ise ona göre davranıyor,

fakat bu pop3 connector lerden mail kullanıcının mailboxına düşerken dahada büyüyor yani 15 mb gelen bir mail pop3 connector den geçince dahada büyüyor ama bunu nasıl bulucam yada nasıl tam net değer girebileceğim exchange üzerinde...

Gönderildi : 13/10/2015 02:50

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

exchanger server üzerinde hem default hem client recieve connectorleri 30 mb yapıp transport servisini restart ettim fakat yinede mail kullanıcı mailboxına düşmüyor 15 mb mail.

Gönderildi : 14/10/2015 11:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

exchanger server üzerinde hem default hem client recieve connectorleri 30 mb yapıp transport servisini restart ettim fakat yinede mail kullanıcı mailboxına düşmüyor 15 mb mail.

Set-Mailbox ugur.demir –MaxSendSize 5mb –MaxReceiveSize 30mb  komutunu uygulayın

Gönderildi : 17/10/2015 00:55

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Set-Mailbox ugur.demir –MaxSendSize 5mb –MaxReceiveSize 30mb  komutunu uygulayın

Uğur bey bu komutla bir kullanıcı mailboxı için yapmış olmaycakmı her kullanıcı mailbox ına böyle tek tek komutmu çalıştırıcam acaba.

Gönderildi : 17/10/2015 02:05

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

eğer komuttan başarılı sonuç alırsanız genel değiştirme pws paylaşılacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/11/2015 01:27

Paylaş: