Forum

exchange activesync...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange activesync problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar bir mail hesabı 11 farklı mobile cihazda kurulu hiçbir problemde yok ancak telefonlardan birine format atıldıktan sonra yeniden kurmak istediğimizde kurulumun tüm aşamalarını onaylıyor ancak ne mail alabiliyoruz nede takvimi görebiliyoruz telefondan kaynaklanıyordur diye düşünüp android bir cihaza kurmak istediğimizdede bu mail adresi güvenlik ayarları nedeniyle kurulamadı gibi bir hata almaya başladım acaba problem nereden kaynaklanabilir?

Gönderildi : 29/09/2015 00:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar bir mail hesabı 11 farklı mobile cihazda kurulu hiçbir problemde yok ancak telefonlardan birine format atıldıktan sonra yeniden kurmak istediğimizde kurulumun tüm aşamalarını onaylıyor ancak ne mail alabiliyoruz nede takvimi görebiliyoruz telefondan kaynaklanıyordur diye düşünüp android bir cihaza kurmak istediğimizdede bu mail adresi güvenlik ayarları nedeniyle kurulamadı gibi bir hata almaya başladım acaba problem nereden kaynaklanabilir?

Selamlar,

Bunu dener misiniz? 

•     Active Directory Users and Computer açın.
  •     View / Advanced Features seçeneiğini tıklayın.
  • Active sync sorunu yaşayna userın özelliklerine girin. Security  / Advanced tabını açın.
  •  Buradan Exchange servers kısmını işaretleyip, Include inheritable permission from this object’s parent kutucuğunu işaretleyin.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 29/09/2015 00:37

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

cvp için çok teşekkürler ancak ilk denedğim bu olmuştu sanırım sorun exchange 2010 da defaultta max 10 phone bağlantısını kabul etmesi bunu artırmanın yolunu arıyorum

Gönderildi : 29/09/2015 01:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Evet maximum sayısı default olarak 10 evet. 

New-Throttlingpolicy "Increased ActiveSync Devices" -EasMaxDevices 20 -EasMaxConcurrency 20              Set-Mailbox steve -ThrottlingPolicy "Increased ActiveSync Devices"   bu komutu uygulamalısınız.

http://www.msexchange.org/kbase/ExchangeServerTips/ExchangeServer2010/Mobility/HowtoincreasethemaximumnumberofActiveSyncDevicesforaUser.html

Gönderildi : 29/09/2015 01:28

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Uğur hocama ek  olarak eğer gereksiz cihazları kaldırmanız gereken durumlarda ise;

owa -->options -->Mobile Devices --> gereksiz olanı seçip --> remove device list

seçebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2015 02:54

Paylaş: