Forum

certsrv çalışm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

certsrv çalışmıyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
937 Görüntüleme
(@SemihCaliskan)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange sunucumuz 1 yıl önce farklı bir sunucu ya taşınmıştı, taşınmadan önce CA sunucusu ve Exchange aynı sunucu üstündeydi. Şu an mevcut sertifikanın geçelilik süresi bitti. Yenileme işlemini yapmak istiyorum ancak CA rolünün kurulu olduğu sunucu da browser üzerinden  http://localhost/CertSrv  erişmeye çalıştığımda hata veriyor. iis te default web site ın altında certsrv mevcut.

.

Certification Authority Web Enrollment rolünü kaldırıp yeniden yüklesem sonuç alabilir miyim?.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 26/09/2015 11:45

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar ;

Exchange sunucuyu prosedürlere uygun bir şekilde bu sunucu üzerinden kaldırabildiniz mi ?

Gönderildi : 27/09/2015 05:40

(@SemihCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Taşıma işlemini ben gerçekleştirmedim, ancak 1 yılı aşkın bir süredir Exchange yeni sunucusunda sorunsuz olarak çalışıyor, owa erişiminde de bir problem yok. Eski sunucudan alınan sertifika yüklüydü, onun da süresi bir kaç gün önce doldu. Sertifika yenilemek için Exchange den req dosyası oluşturdum, ancak CA rolünün olduğu eski sunucu da localhost\certsrv yukarıdaki hatayı veriyor.

Gönderildi : 27/09/2015 11:46

(@SemihCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

CA rolünü ve iis i kaldırıp yeniden yükleyince certsrv çalıştı. Sertifika yenileme işlemini tamamladım.

Gönderildi : 27/09/2015 13:26

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

geri bildiriminiz için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2015 03:07

Paylaş: