Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 Address List Oluşturma

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
659 Görüntüleme
(@CemYilmaz)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 da yeni bir adres listesi oluşturuyorum. Bu adres listesinde sadece farklı domaine ait contact adresler mevcut olacak. Bu contact listesindekiler outlook adres defterinde oluşturulan address list'in içerisinde olması gerekiyor. Genel adres listesi içerisinde gözükmesini istemiyorum.

Address list oluştrup contacts with external email addresses dediğimde hem oluşturulan adres listesinde hemde genel adres defterinde gözüküyor.

users with external email address'i seçtiğimde bu seferde genel adres listesinde olup, oluşturulan adres listesinde olmuyor.

Başka bir yolu var mı?  

Gönderildi : 01/06/2015 15:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba

tam anlamadım ama anladığım kadarıyla cevapliyim.

şimdi sen bir tane adres listesi açtın ve "Kontaktlar" dedin ismine.

bu adres listesinin içinde sadece mail contacts var.

bunların genel adres listelerinde görünmesini istemiyorsan adsiedit.msc açıp oradan configuration altında services altında exchange ile ilgili alana gidip orada da yeni açtığın "Kontaktlar" isimli adres listesini bulup özelliklerine gittiğinde Security sekmesinde Domain Users için Open address list idi sanırım öyle bir security seçeneği olması lazım onu DENY yapmalısın.

Domain Users'a DENY verdikten sonra bir dene bakalım. görmemeleri gerekiyor.

Gönderildi : 02/06/2015 01:59

(@CemYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Adsiedit.msc den oluşturduğum adres lisestinin security sekmesine geldiğimde Domain Users'ın olmadığını gördüm. Domain Users'ı ekliyorum ve sadece open address list seçeneğine DENY veriyorum. Akabinde outlook adres defterini indiriyorum. Fakat ne yazık ki olmadı. OWA dan da bakıyorum durum aynı.

merhaba

tam anlamadım ama anladığım kadarıyla cevapliyim.

şimdi sen bir tane adres listesi açtın ve "Kontaktlar" dedin ismine.

bu adres listesinin içinde sadece mail contacts var.

bunların genel adres listelerinde görünmesini istemiyorsan adsiedit.msc açıp oradan configuration altında services altında exchange ile ilgili alana gidip orada da yeni açtığın "Kontaktlar" isimli adres listesini bulup özelliklerine gittiğinde Security sekmesinde Domain Users için Open address list idi sanırım öyle bir security seçeneği olması lazım onu DENY yapmalısın.

Domain Users'a DENY verdikten sonra bir dene bakalım. görmemeleri gerekiyor.

Gönderildi : 02/06/2015 15:00

(@cozumpark)

offline address book'u sunucu tarafında update ediyormusun. ve daha sonra kendi localindeki offline address book klasörünü senin C:\users altındaki profilinin altında silip yeniden download edilmesini sağlayıp dene bakalım.

başka bir çözüm gelmiyor aklıma.

Gönderildi : 02/06/2015 19:31

(@CemYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam

Senin bahsettiğin bu durum da oluşturulan adres listesi adres defterinde gözükmüyor. Ama kullanıcı genel adres listesinde gözükmeye devam ediyor.

Benim istediğim oluşturulan adres listesi adres defterinde gözükecek. Fakat genel adres listesinde, oluşturulan ilgili adres listesi içerisinde yer alan kullanıcılar gözükmeyecek.

offline address book'u sunucu tarafında update ediyormusun. ve daha sonra kendi localindeki offline address book klasörünü senin C:\users altındaki profilinin altında silip yeniden download edilmesini sağlayıp dene bakalım.

başka bir çözüm gelmiyor aklıma.

Gönderildi : 02/06/2015 19:46

(@cozumpark)

genel adres listesinden gizlemek için hide seçeneğini kullanabilirsin ama senin oluşturduğun adres listesinde durum ne olur test etmek gerekir.

Get-MailContact | Set-MailContact -HiddenFromAddressListsEnabled $True

Gönderildi : 03/06/2015 11:15

(@CemYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Maalesef oluşturulan adres listesinde de gizleniyor.

genel adres listesinden gizlemek için hide seçeneğini kullanabilirsin ama senin oluşturduğun adres listesinde durum ne olur test etmek gerekir.

Get-MailContact | Set-MailContact -HiddenFromAddressListsEnabled $True

Gönderildi : 04/06/2015 16:53

Paylaş: