Forum

Bad Password ve Loc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bad Password ve Lock Out sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
545 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kurumumuzda 3 tane kullanıcı devamlı lock out oluyor. DC bilgisayarından Event Viewer -> Windows Logs -> Security altında ilgili hesabın Audit Failure kaydında Network Information altında Client Address kısmı Exchange Server ip adresini işaret ediyor. Exchange altında hangi bilgisayarlardan yanlış şifre girildiğini nasıl bulabilirim ? 1 haftadır sürekli lock out oluyor 3 tane hesap. bununla ilgili çok konu var internette ama benim işime yarayan bir çözüm bulamadım. yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 01/06/2015 12:20

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Kurumumuzda 3 tane kullanıcı devamlı lock out oluyor. DC bilgisayarından Event Viewer -> Windows Logs -> Security altında ilgili hesabın Audit Failure kaydında Network Information altında Client Address kısmı Exchange Server ip adresini işaret ediyor. Exchange altında hangi bilgisayarlardan yanlış şifre girildiğini nasıl bulabilirim ? 1 haftadır sürekli lock out oluyor 3 tane hesap. bununla ilgili çok konu var internette ama benim işime yarayan bir çözüm bulamadım. yardımcı olabilir misiniz ?

windows credential ' ları kontrol edebilir misin ondan dolayıda  lock olabilirler.

Gönderildi : 01/06/2015 12:34

(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

hangi bilgisayarın windows credential larını kontrol etmem gerekiyor ?

Gönderildi : 01/06/2015 13:01

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

hangi bilgisayarın windows credential larını kontrol etmem gerekiyor ?

lock olan kullanıcıları 

Gönderildi : 24/07/2015 19:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bunu denermisiniz.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=15201

Gönderildi : 09/08/2015 08:18

Paylaş: