Forum

Exchange 2010 activ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 activesync problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,179 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba exchange 2010 sp3 kullanıyoruz kullanıcılarımızın birinde Android üzerinde hesap başarılı şekilde kurup mailleri alabılıyorken aynı kullanıcı iphone 6 üzerinde mail Hesabı başarılı şekilde kuruluyor hata vermeden fakat mailleri indirmiyor defalarca kaldırdım yeniden kurdum ama sonuç yok inmiyor, ayrıca ilgili kullanıcı ad security advanced üzerinde exchange server inherit seçili kontrol ettiğimde exchange server event a baktım buradada bişey bulamadım.

Gönderildi : 06/04/2015 02:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

Bunu dener misiniz? 

•     Active Directory Users and Computer açın.
  •     View / Advanced Features seçeneiğini tıklayın.
  • Active sync sorunu yaşayna userın özelliklerine girin. Security  / Advanced tabını açın.
  •  Buradan Exchange servers kısmını işaretleyip, Include inheritable permission from this object’s parent kutucuğunu işaretleyin.
  •  

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 06/04/2015 14:28

(@DenizVerman)
    Noble Member
    Konu başlatıcı

Uğur bey merhaba yukarıda belirttiğim gibi bu zaten seçili bu şu durumlarda işe yarıyor kullanıcının mail adresi exchange activesync olarak hesabı tamamlayamadığınız hata veren durumlarda. benim sorunum belirttiğim hesap başarılı şekilde kurulumu tamamlanıyor fakat mailleri telefona indirmiyor.

Gönderildi : 06/04/2015 16:45

(@DenizVerman)
    Noble Member
    Konu başlatıcı

sorun bulundu arkadaşlar daha önce eklediğim artık kullanmadığım telefonları kaldırmak gerekiyormuş bunu bilmiyordum;

İzin verilen maksimum 10 ortaklıktan 10 telefon ortaklığınız var. Maksimum sayıya ulaştıktan sonra, var olanları hesabınızdan silmeden ek ortaklıklar oluşturamazsınız. Bunu yapmak için, Outlook Web App'te oturum açın, Seçenekler > Telefon > Cep Telefonları'nı tıklatın ve kullanılmayan ortaklıkları silin. 

Gönderildi : 06/04/2015 21:29

Paylaş: