Forum

outlook express 6 v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook express 6 ve exchange server

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
339 Görüntüleme
(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

Exchange serverımızdaki e-mailleri, outlook express 6 kullanarak email almak vermek istiyorum ama ayarlardan emin olamadım. Ayrıca smtp.xxx.com ve pop3.xxxx.com gibi ayarlarımı exchange serverdan bakarakmı ayarlamalıyım. (bu arada baktım ama oyle bır sey goremedım, tek görünen pop3 ve imap protokolleri kullanmaktayım ve adres tipi smtp) Umarım soru anlaşılır olabilmiştir. Bugün yorgunluktan beynim sulanmış olabilir 🙂

Gönderildi : 22/09/2008 19:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

outlook express exchange server desteklemez o yüzden pop3 olarak ayarlamanız gerekir.

eğer localde çalıştıracaksanız outlook expressi ozaman mail ayarlarınızı yaparken gelen ve giden sunucu kısmına içerdeki exchange server sunucunuzun ip adresini yazmanız yeterli.

eğer şirket dışında laptoplarda vs kullanıcaksanız ozaman da mail.şirketismi.com.tr şeklinde gelen ve giden kısımlarda tanımlamalısınız.

yalnız exchange server 2007 kullanıyorsanız pop3 yapısı biraz daha değişmiştir. onunla ilgili makale aşağıdaki linkte mevcut okursanız iyi olur.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-ve-pop3-servisinin-kullan-lmas.aspx

kolay gelsin

Gönderildi : 22/09/2008 20:46

(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

exchange servera localden ulasilsa kafi, o yuzden dediginiz gibi ip adresi tanimlayarak yapacagim. Tesekkur ederim mumin bey.

Gönderildi : 23/09/2008 01:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

makaledeki pop3 ayarlarına dikkat edin tabi exchange server 2007 kullanıyorsanız...  defult olarak onu kullanır ancak istenirse düzenlenebilir ve 110 nolu port atanabilir.

kolay gelsin

Gönderildi : 23/09/2008 03:02

Paylaş: