Forum

Mail geliyor ama gi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail geliyor ama gitmiyor

20 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,215 Görüntüleme
(@ercanarslan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Server az da olsa canlandı.Şimdi ki en buyuk sorun mail gitmiyor.Blacklistteyim.ama burdaki blacklistlerden cıkma makalelerini okudum ama bu zannedersem biraz farklı.

please standby. Looking up many dnsbl services now ...

xxx.2x4.x54.xxx YES LISTED BY ucepn.dnsbl.net.au  --> see  http://www.uceprotect.net/en/ 
xxx.2x4.x54.xxx YES LISTED BY psbl.surriel.com  --> see  http://psbl.surriel.com/ 

BAD .... Listed on : 2 dnsbl services 

bundan nasıl kurtulabilirim
birde bendeki exchangede 1.SMTP altında Default SMTP virtual server 2.Disclamer Virtual Smtp Server 3.Second Smtp Server Var Second smtp server stop
modunda cunku bunun ıcınde yuzlerce smtp connector msa.hinet...... diye spam lar var.Second smtp nin stop etmesindendolayı sorun olabilirmi

Gönderildi : 22/09/2008 18:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

uceprotect ten siz kaldıramıyorsunuz. Telekom ile görüşün.

diğer yerden ise altta ki adrese girip sorgulayın

http://psbl.surriel.com/remove

Gönderildi : 22/09/2008 19:04

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ok cok tesekkur ederim.

Birde benim başka bir sorum olacak bendeki exchange 2000 de

SMTP altında

1.Default SMTP virtual Server

2.Disclamer virtual smtp server

birde stop halindeki içinde smtp connector hi.net 12.34. gibi spam lar olan

Second smtp server var bunun stop etmesinden kaynaklanabilirmi

Gönderildi : 22/09/2008 19:31

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

verdiği hata şu :

letiniz, belirlenen alıcılardan bazılarına veya tümüne ulaşmadı.

Konu: Mail Sorunu

Tarih: 22.09.2008 14:36

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamadı:

[email protected],22.09.2008 16:16

Bu alıcıya e-posta gönderme izniniz yok. Yardım için sistem yöneticinize başvurun.

<exchange.xxxxxxxxxx #5.7.1 smtp;550 5.7.1 Unable to relay for [email protected]>

Gönderildi : 22/09/2008 19:48

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

http://openrbl.org/
Buradan IP nizi kontrol eder misiniz?

Gönderildi : 22/09/2008 20:29

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

orda ucerprot level 1 2 3 block list diyor.benim merak ettiğim sorun burdanmı yoksa başka birsorunmu var.dışardam mail sorunsuzca gelior.gönder dediğin zaman gitti gorunuyor.ama bir turluulaşmıyor hiç bir yere.sadece "ucerprot" die bir yerde kara listeyim.bir kaçtanede sarı çıkıyor.tam kara liste olmamışım.benim merakım bundan dolayımıdır.sadece bu kara liste mail gitmemesi için yeterlimi

Gönderildi : 22/09/2008 20:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ucerprot ile vaktinde bir müşterimizde çok uğraşmıştım ancak bir türlü kurtaramadım. en sonunda ip adresi değişikliğine gittik öyle kurtulduk.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/09/2008 20:55

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

blacklisten kaynaklandığına eminmiyiz artık bana mail de gelmiyor ulaşmadı falan diye relay ayarlarını yapınca artık sadece mail gitti diyor ama karsı tarafa asla ulaşmıyor.sadece bir adres değil. yahoo hotmail   a.com  xxx.com hiçbiryere mail atamıyorum.içeride sorun yok birbirimize gidiyor.dışardanda geliyor.ama dışarı gitmiyorr.bu ucerprot tek başına bunu engelleyebilirmi.

Gönderildi : 22/09/2008 21:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

teknolojide herşey mümkündür...

Gönderildi : 22/09/2008 21:22

(@sinankahraman)
Illustrious Member

orda ucerprot level 1 2 3 block list diyor.benim merak ettiğim sorun burdanmı yoksa başka birsorunmu var.dışardam mail sorunsuzca gelior.gönder dediğin zaman gitti gorunuyor.ama bir turluulaşmıyor hiç bir yere.sadece "ucerprot" die bir yerde kara listeyim.bir kaçtanede sarı çıkıyor.tam kara liste olmamışım.benim merakım bundan dolayımıdır.sadece bu kara liste mail gitmemesi için yeterlimi

Siz istesenizde oradan çıkamazsınız zaten. Ancak Turk telekom çıkarsa kurtulursunuz. Onlarda uğraşıyorlar diye biliyorum.

Gönderildi : 22/09/2008 21:59

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Ucerprot bunu yapamaz ama 25 nolu ve 110 nolu portlarınızı test edin bence.

Gönderildi : 22/09/2008 22:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bununla bende karşı karşıyayım bu sorunu çözebilen oldumu

Gönderildi : 25/10/2011 19:21

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Ben Çözdüm bir Hafta Sürdü Sonunda İp Adresimi Değiştirdim Tavsiye Ederim %100 Başarı Sağladım Mümin Hocamda Söylemiş Zaten Kurtulmanın Yolu Bu Tabi Telekoma Söyleyim Benimki Gibi Verdiği İp Adresleride Bl'de Olmasın Sonra 4 Kere Değiştirmek Zorunda Kalırsınız :)))))

Gönderildi : 26/10/2011 20:01

(@cembarut)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba bende de aynı sorun var her taraftan mail geliyor, ama gönderemiyorum  mxtoolbox da Tiopan da blacklist de görünüyorum onada mail attım çıkarmak için, acaba blacklist den dolayımı mail gönderemiyorum yoksa ayarlarda bir sorun mu var, Birde test amaçlı olduğu için ptr kaydı açtırmadım telekom tarafında teşekkürler...

domain ismi: etih.net 

Gönderildi : 26/10/2011 21:08

(@serkantas)
Prominent Member

Sevgili Cem ;

Neden Reverse Dns Kaydını Telekoma Yaptırmadın ???

BL'ye Düşman Gayet Normal Aslında Orda İlk olarak Reverse Dns Kaydını Yaptırmanı Söylemekte İkinci olarak Tiopan Reverse Kayıtlarına Bakıp Öyle BL'ye Düşürüyor Dolayısı İle Temiz Bir İp İste Telekomdan Sonra Reverse Kaydını Yaptır İçeride Ya Fw Üzerinden Session Listelerini Sürekli Kontrol Altında Tut Bunun Dışında Exchange Kullanıyorsan Anti-Spam Öneririm Sana... 

Gönderildi : 27/10/2011 19:54

(@cembarut)
Estimable Member

Sayın Serkan bey,

deneme amaçlı kurdum exchange i bütün işlemleri tamamladıktan sonra kaldıracağım yanlız tek mail gönderemiyorum owa ya hem dişaridan hem içeriden ulaşıyorum problem yok ayarları aşağıdaki resimlerde göre bilirsiniz,  tek sorunum DNS kaydı gibi duruyor testlerde servis sağlayıcım uydunet

Gönderildi : 31/10/2011 20:40

(@serkantas)
Prominent Member

Evet Şu Anda Kontrol Ettim Vermiş Olduğun Linkleri Ve Resimleri Gördüm Yapılandırmanda Herhangi Bir Sıkıntı Yok ...

[email protected] Olması Lazım Tamda Aklımda Değil Uydu Net Bile OIsa Reverse Dns Kaydını Bunların Yapması Lazım Burdan Yaptır Sonrada Aynı Kişiye smtp 25 Portu İçin Bir İstekte Bulun Bazen Reverse Kaydını Yapınca 25 Portunu Kapatıyorlar Tekrar Açtır Ama sen Yine 587'den Gönder Maillerini... 

Gönderildi : 31/10/2011 23:41

(@cembarut)
Estimable Member

Yardımlarınız için teşekkür ederim serkan bey ptr kaydı için gerekli başvuyu yaptım teşekkürler...

Gönderildi : 01/11/2011 12:37

(@cembarut)
Estimable Member

Yardımlarınız için teşekkür ederim serkan bey ptr kaydı için gerekli başvuyu yaptım teşekkürler...

Gönderildi : 01/11/2011 12:38

Sayfa 1 / 2
Paylaş: