Forum

Domain yazmadan Pop...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain yazmadan Pop hesapları çalışmıyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Exchange 2010 kullanmaktayız zaman zaman Pop olarak kurulu olan mailler hata vermekte hesap ayarlarında kullanıcı adının başına domain adı yazılınca düzelmekte örnek: xdomain\aliveli şeklinde, ayrıca bu sorunla birlikte şirket dışındaki exchange kurulu olan outlooklar da çalışmamakta ama mobil cihazlar çalışabilmekte sorun ne olabilir nasıl çözebilirim

Gönderildi : 29/01/2015 14:02

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Exchange sunucunuza global bir sertifika yüklediniz mi ? Dışarıda ki kullanıcılarınız için ,

Eğer yüklemediyseniz, Exchange sertifikanızı manuel kullanıcıya yüklediniz mi ?

Exchange serverda pop3 ayarı kullanıcı adı kısmı için, domain\username olarak kullanılır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/01/2015 14:40

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet sertifika yüklü ve geçerlidir, bugüne kadar kullanıcı adı kısmına sadece aliveli yazardık ve mobil cihazların çalışıp outlook'un çalışmaması ilginç

Gönderildi : 29/01/2015 15:42

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

burayı kontrol ettinizmi ?

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 29/01/2015 18:10

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

burayı kontrol ettinizmi ?

iyi çalışmalar 

Merhaba Vasvi Hocam sorunum düzeldi ayrıca evet kontrol ettim aynı resimlerdeki gibi ve ben outlook kurarken herzaman kullanıcı adı kısmına aliveli yazmam yeterli olurdu tuaf olan sadece hizmetleri restart ettim düzelmedi 3 saat sonra kendiliğinden düzeldi, Pop hesaplarını xdomain\aliveli olarak füzeltebiliyorum fakat exchange kurulu olan outlook hesaplarına düzeltme yapamıyorum ve yine ilginç tarafı bu sorun esnasında mobil cihazların (teelfon tablet vs) çaışıyor olması

Gönderildi : 29/01/2015 20:22

Paylaş: