Forum

Exchange 2010 ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 üzerinde Local Move Request yaparken Aldığım Hata

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 üzerinde bir posta kutusunun database'ini değiştirmek istiyorum. 

New local move request ile taşıma işlemini başlattıktan sonra işlem fail oluyor. 

Verdiği log şu şekilde: Error details: An error occurred while updating a user object after the move operation. --> Active Directory operation failed on dc.org.tr. This error is not retriable. Additional information: The attribute value cannot be removed because it is not present on the object.

Bu sorunu nasıl aşabilirim

İyi çalışmalar dilerim. 

Gönderildi : 22/08/2014 13:09

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Kullanıcı properties > Security > Advanced tabından "Iheritable permissions from this objects parent" kutucuğunu boşaltıp, dener misiniz..

Gönderildi : 22/08/2014 16:34

(@mustafayilmaz-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ufuk Hocam selamlar,

Bu çözüm yolunu daha önce denedim ancak sonuç alamadım. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/08/2014 18:20

(@mustafayilmaz-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar Sorun çözüldü. Kısaca nasıl çözdüğümü yazayım;

1-Taşımak istediğim mailbox daha önce account name'i değişmiş bir mailbox'tı. Dolayısı ile varsayılan smtp adresi ile account name birbirini tutmuyordu(account name değiştikten sonra eski smtp silinmemiş, yenisi eklenmişti.)

2-Bu durumu tespit ettikten sonra smtp adresini silmek istedim ancak EmailAddressPolicyEnabled özelliğinin true olması sebebiyle istediğim değişikliği yapamadım. 

3-Önce  EmailAddressPolicyEnabled özelliğini disable etmek için Exchange PowerShell üzerinden "Set-mailbox  "mailbox.name" -EmailAddressPolicyEnabled $false" komutunu vererek önce bu sorunu çözdüm.

4-Sonra asıl yapmak istediğimi yani smtp adresini ve account name'i birbiriyle eşitledim. 

5-Local move request oluşturdum ve sorunu aşmış oldum. 

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 22/08/2014 18:51

Paylaş: