Forum

Şirketiçi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirketiçi önemsiz eposta gönderimi

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
329 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba exchange 2010 üzerinde A kullanıcısının attığı mailler sadece B kullanıcısında önemsize düşmekte buradan kaldırıp göndereni engelleme dediğimde Kurala, kuruluşunuza ait olan bir e-posta adresini ekleyemezsiniz şeklinde bir uyarı geliyor sorunu nasıl çözebilirim

Gönderildi : 18/08/2014 16:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

transport rule yazın bir tane ve şirket içinden şirket içine veya from sender to inside organization seçeneklerini kullanarak SCL Değerini -1 yapın. bundan sonra da gönderenden gelen mailler junk vs düşerse o kurala eklersiniz göndericiyi olur biter.

Gönderildi : 18/08/2014 17:41

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Alıcı gönderenin mailini spam olarak işaretlemiş olabilir mi? Kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 18/08/2014 18:12

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Alıcı gönderenin mailini spam olarak işaretlemiş olabilir mi? Kontrol ettiniz mi?

Merhaba, hayır alıcıda böyle bir engelleme mevcut değil hatta klasöre taşıma kuralı mevcut buna rağmen önemsize düşmekte 

Gönderildi : 19/08/2014 12:50

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

transport rule yazın bir tane ve şirket içinden şirket içine veya from sender to inside organization seçeneklerini kullanarak SCL Değerini -1 yapın. bundan sonra da gönderenden gelen mailler junk vs düşerse o kurala eklersiniz göndericiyi olur biter.

Mumin bey cevap için teşekkür ederim ancak konu hakkında ecemiliğime göz önünde bulundurarak transport rule seçeneğini biraz daha detaylandırırmısınız 

Gönderildi : 19/08/2014 18:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Transport rule exchange server yönetim konsolunda kuralların yazıldığı ekrandır. Burada bu mailler spam olmasın şeklinde kural yazmanızı söylemiş hocam. Outlook üzerindeki kurallar olarak düşünebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2011/05/01/exchange-2010-sp1-transport-rule-ile-mail-gonderim-kisitlamasi-ve-yonlendirme-islemleri.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/08/2014 18:38

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Mümin hocam teşekkürler yönteminizi denedim düzeldi 

Gönderildi : 08/06/2015 20:17

(@senolsever)
Gönderiler: 80
Estimable Member

hocam scl -1 değerini 2013 te nasıl yaparız

Gönderildi : 09/06/2015 17:56

Paylaş: