Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange Server 2013 With sp1 - Win Srv 2012 r2 Standart İnternal & External Mail almama sorunu.

37 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
1,747 Görüntüleme
(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Bu konu ile ilgili nihai bir çözüm bulabildiniz mi? Aynı sorun bende de var.

Gönderildi : 20/06/2014 05:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

PRX4 hata kodu kesinlikle receive connectorler ile ilgilidir, default şeklinde getirdiğinizde düzelecektir 

Gönderildi : 20/06/2014 11:40

(@oguzhanyilmaz)
Estimable Member

Receive Connector olduğu kesin zatende. Default ayarlarda olmasına rağmen almıyor... 

Gönderildi : 20/06/2014 14:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Receive Connector olduğu kesin zatende. Default ayarlarda olmasına rağmen almıyor... 

Görüntü öyle olabilir, powershell FL ile bir çıktı alın, sanalda kurulmuş sıfır bir exch ile karşılaştırın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2014 02:47

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

aynı case benim elimde vardı ve az önce çözüm buldu. Hakan hoca ilk posta problemi işaret etmiş ama bu problemin bir çok nedeni var. Buğra' da zaten diğer alternatifleri sunmuş.

benim problemimde Dil ayarları, Connectorler, DNS yapılandırılması incelendi ve beklenmedik bir yerden problem kaynağı çıktı.

Bölgesel ayarlar 🙂 

Mevcut Yapılandırmada bölgesel ayarları TR kurmasanız bile RDP ile bağlantı ve kurulum yaptığınızda bağlantı yaptığınız bölgesel ayarları götürüyor. Bu ayarları algılamaması için aşağıdaki deği copy your current settings to ayarlarında ki new user accounts ve Welcome screen kutularını işaretleyip sunucuları yeniden başlatmanız gerekiyor.

[img] [/img]

[img] [/img] 

Gönderildi : 08/07/2014 14:33

(@oguzhanyilmaz)
Estimable Member

Bizde direkt Cumulative Update 5 ( http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=43103) ile giderdik problemi. Sanırım benzer olmasına karşın farklı notalardan sorun.

Gönderildi : 08/07/2014 14:45

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

benim yapımda da CU5 var. problem bir bug gibi görülüyor.

Gönderildi : 08/07/2014 16:09

(@onursamanci)
Gönderiler: 26
Eminent Member

merhaba,

bende 2012r2 kurulu üzerinde DC kurulu bir diğer yapıda da exchange 2013 kurulu fakat her ne yaptıysam iç yapıda mail atmayı başaramadım edindiğim bilgiye göre 2012 r2 üzerinde değilde 2012 üzerinde çalıştığı peki 2012R2 üzerinde ben bunu çalıştıramayacakmıyım hiç bir şekilde teşekkürler  

Gönderildi : 04/06/2015 15:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba, 2012R2 üzerinde de sorunsuz çalışmaktadır, muhtemel yukarıdaki önerileri denemeniz gerekli

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/06/2015 14:42

(@onursamanci)
Eminent Member

hocam ,

tüm updateleri yaptım  farklı 2 pc de yeniden kurulum yaptım yok 🙁 teamviewer veya alternatif baglantı versem bana yardımcı olabilecek kimse varmıdır bu herhangi bir şirket veya bir kurum değildir test amaclı kurdugum bir sistemdir şimdiden tesekkurler amacım öğrenmek  

Gönderildi : 05/06/2015 17:08

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

hocam ,

tüm updateleri yaptım  farklı 2 pc de yeniden kurulum yaptım yok 🙁 teamviewer veya alternatif baglantı versem bana yardımcı olabilecek kimse varmıdır bu herhangi bir şirket veya bir kurum değildir test amaclı kurdugum bir sistemdir şimdiden tesekkurler amacım öğrenmek  

Sorun almama ise Fatih hocamın önerisi olan dil problemine dikkat edin. Bir de cu7 gncellemesi yapın tabi.

Birkaç gün önce kurduğum ve migarate amaçlı kullanacağım exc2013 te 3
gün uğraştım bu sorun için. cevabını şu linkte en alttaki mesajımda
görebilirsiniz.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/279b9915-747f-43c3-8f11-065b91c39254/exchange-2013-mail-gnderiyor-ama-almyor?forum=exchangetr

Gönderildi : 05/06/2015 19:38

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

hocam ,

Birkaç gün önce kurduğum ve migarate amaçlı kullanacağım exc2013 te 3 gün uğraştım bu sorun için. cevabını şu linkte en alttaki mesajımda görebilirsiniz.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/279b9915-747f-43c3-8f11-065b91c39254/exchange-2013-mail-gnderiyor-ama-almyor?forum=exchangetr

Emrah bey siz benden çok yaşayacaksnız, ben bu linki burada paylaşacaktım ama siz benden önce davrandınız. 🙂

Geçmiş olsun. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/06/2015 19:44

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

hocam ,

Birkaç gün önce kurduğum ve migarate amaçlı kullanacağım exc2013 te 3 gün uğraştım bu sorun için. cevabını şu linkte en alttaki mesajımda görebilirsiniz.

Emrah bey siz benden çok yaşayacaksnız, ben bu linki burada paylaşacaktım ama siz benden önce davrandınız. 🙂

Geçmiş olsun. 

🙂 hepimizin ömrü uzundan ziyade, güzel ve yararlı olsun Rece bey. 

Ben linki paylaştım ama arkadaşın sorunu sanırım göndermeyle de alakalı.

Gönderildi : 05/06/2015 19:48

(@onursamanci)
Eminent Member

hay allah razıolsun ya 🙂 kafayı yedim bunun yüzünden ama sebebini sorguluyorum yani exc database İngilizce olarak yazıldı tr olduğunda yazamıyormu yani ne aalaka

destekleriniz için teşekkürler 🙂 

Gönderildi : 10/06/2015 13:34

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

hay allah razıolsun ya 🙂 kafayı yedim bunun yüzünden ama sebebini sorguluyorum yani exc database İngilizce olarak yazıldı tr olduğunda yazamıyormu yani ne aalaka

destekleriniz için teşekkürler 🙂 

Onu microsoft da bilmiyor 🙂

Gönderildi : 10/06/2015 20:28

(@oguzhanyilmaz)
Estimable Member

Şu dokümanı hazırlamıştık zamanında bu sorun için

https://wiki.maestropanel.com/error-in-processing-the-server-response-was-4-7-0-temporary-server-error-please-try-again-later-prx4/

Gönderildi : 31/10/2017 15:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Şu dokümanı hazırlamıştık zamanında bu sorun için

https://wiki.maestropanel.com/error-in-processing-the-server-response-was-4-7-0-temporary-server-error-please-try-again-later-prx4/

Eline sağlık.

Gönderildi : 31/10/2017 16:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bende yazdım, bizde de bulunsun 🙂

https://www.hakanuzuner.com/error-in-processing-the-server-response-was-4-7-0-temporary-server-error-please-try-again-later-prx4-hatasi/

Gönderildi : 09/10/2020 11:14

Sayfa 2 / 2
Paylaş: