Forum

Exance server outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exance server outlook maıl dusmuyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@mehmetakdogan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Çalışmakta oldugum firmada exance server 2010 kurulu ve sanalda spam server kurulu maıl alıs verısı bu sekılde oluyordu. gecen hafta bir problem oldu maıl gonderebılıyoruz fakat maıl alamıyoruz. maıller spam server ıcındekı GFI MailEssentials Dashboard bunun içine düşüyor görüyorum ama maıller outlook a düşmüyor. Yardıma ihtiyacım var acil olarak şirketin mail sistemi durmuş durumda bu sektörde yeniyim ve sistemin basına 3 ay once geçtim böyle bi sorunla karşılaştım çıkamıyorum işin içinden yardımlarını bekliyorum...

Hayırlı günler. 

Gönderildi : 19/05/2014 15:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu durumda forum üzerinden değil hızlıca bir danışmandan yardım alın, çünkü daha ciddi sorunlara neden olabilirsiniz.

Sorun GFI kaynaklı görünüyor, öncelikle maillerin hızlı bir şekilde akışını sağlamak için firewall üzerinden 25 nolu portu GFI a değil Exchange Server a yönlendirin, mail almaya başlayacaksınız tabiki spam maillerde. Sorunu çözene kadar bu işinizi görecektir. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2014 17:25

(@mehmetakdogan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

sagolun oncelıkle yardımcı oldugunuz için. dediginiz sekılde yaptım spamı kapttım guvenlık duvarımdan yonlendırmemı degıstırdım spama degılde exance servere ayarladım maıller yıne dusmuyor. exance serveri ve guvenlık duvarını yenıden baslattım. Sorun exance serverdamı yoksa yapmam gereken baska birşey varmı. 

Gönderildi : 19/05/2014 18:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Telnet ile dışarıdan bir test yapın sorunun tespiti için daha iyi olur ama bu da uzmanlık gerektirir tabi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2014 19:16

Paylaş: