Forum

çıldırtan spam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

çıldırtan spam mail sorunu!!!

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam ustalar,

bir haftadır sistemimize yoğun olarak bir spam mail gelmekte. her gün farklı bir doman ve ip den bu mail geliyor.  domain ve ip si sürekli değiştiği için trend micro exchange anti spam sistemine takılmıyor. hergün doman ve ip engellemekten bıktım usandım. kimden bölümünde "Gizliasiklar" başlığını kullanıyor ve bir link vererek mailde verilen  kullanıcı adı ve şifre girilmesini istiyor. 40 kullanıcılı bir sistemimiz var. bütün kullanıcıları bu mail ile ilgili uyardım ama birinin merakına yenilip tuzağa düşmesinden korkuyorum. bu spam maili kökünden engeleme şansımız yokmu?

sistem;

win server 2012

exchange 2013 

Gönderildi : 07/05/2014 16:43

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Content'e göre engelleme yapabilirsiniz. Her seferinde aynı içerik geldiği için içinde bu içerik geçenleri engelleyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/05/2014 16:49

(@orkununal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

content her mailde farklılık gösteriyor. bunu gönderen kişi yada kişiler profesyonel gibi geldi bana. maillerin engellenme sistemlerini iyi biliyorlar ve zayıflıklarından yararlanıp ufak tefek değişiklikler yaparak bu engelleri rahatça aşıyorlar.

Gönderildi : 07/05/2014 17:05

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Gizliasiklar hepsinde ortak bir content demiştiniz buradan yakalanabilir.

Gönderildi : 07/05/2014 17:20

(@orkununal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet öyle dedim. fakat çakallar bunu değiştiriyor. gizliasiklar, gizliasikalr, gzliasiklar, gizliisaklar vb gibi

Gönderildi : 07/05/2014 17:24

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Merhaba,

Antispam gateway cihaz kullanıyormusunuz bilmiyorum ancak kullanmanızı tavsiye ederim.

Birçok yurtdışı ürün var bu konuda ancak benim tavsiyem yerli üretim olan Surgate.

Bu ürün türkçe spam konusunda yabancı rakiplerine karşı ciddi fark yaratıyor, özellikle TR deki IP blok bilgilerini biliyor olması nedeni ile Üniversite den banka dan gelen mailleri sağlıklı bir şekilde teslim ederken spam mailleri engeleyebiliyor.

Ürün sanal olması nedeni ile rahatlıkla demo ürün talebinde bulunabilirsiniz. 

Gönderildi : 07/05/2014 17:57

(@orkununal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Antispam gateway cihaz kullanıyormusunuz bilmiyorum ancak kullanmanızı tavsiye ederim.

Birçok yurtdışı ürün var bu konuda ancak benim tavsiyem yerli üretim olan Surgate.

Bu ürün türkçe spam konusunda yabancı rakiplerine karşı ciddi fark yaratıyor, özellikle TR deki IP blok bilgilerini biliyor olması nedeni ile Üniversite den banka dan gelen mailleri sağlıklı bir şekilde teslim ederken spam mailleri engeleyebiliyor.

Ürün sanal olması nedeni ile rahatlıkla demo ürün talebinde bulunabilirsiniz. 

teşekkür ederim. inceleyeceğim.  

Gönderildi : 07/05/2014 18:06

Paylaş: