Forum

exchange 2013 discl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] exchange 2013 disclamer kuralı hakkında

9 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
507 Görüntüleme
(@servertunca)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkese merhabalar,

disclamer kuralı ile gönderilen maillere imza eklemekteyim.   kurallar doğru olarak çalışıyor fakat gelen maillere yanıtla denmeye başladığında yanıtlama sayısı kadar imza mailin en altında birikiyor. aslında bana kalsa bu çalışma mantığı olarak doğru. çünkü outlook tarafına mail imzası tanımlasakta yanıtla denilen her mailin altına yine imza ekleniyor. sadece imzalar en altta toplu halde durmuyor gönderilen her mailin altında duruyor. 

yanlış hatırlamıyorsam exchange 2010 da yanıtlanan maillere bu imza kuralı uygulanmıyordu. exchange 2013 için böyle bir seçenek mevcut mudur? 

Gönderildi : 01/04/2014 21:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16310
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

outlook tarafında bunun bir ayarı vardı sanırım. o imza kısmında reply ederken kullanma gibi. adm template ile gpo ile basabilirsin bunu. 

Gönderildi : 01/04/2014 23:35

(@servertunca)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam,

imza direk sunucudan maile basılıyor. outlook tarafında imza tanımlı değil. yapı bu şekildeykende dediğiniz ayar işe yarıyor mu? ben şöyle bir yol buldum. insanların sorun var algısını engellemek için imza kuralına konu alanın da RE: ve FW: var ise kuralı atla diye bir ayrıcalık tanımladım. yeni yazılan(yanıtlanmamış) bir mailin konu kısmında da RE: ve FW: olsa bile mailin teslim edilmesine engel olmayacak. bir bakıma zararsız bir ayrıcalık kuralı tanımladım. böylece gelen bir mail yanıtlandığında veya forward edildiğinde imza eklenmiyor. ama dediğiniz gibi veya başka türlü bir ayar varsa onu yapmak daha güzel olur.  

Gönderildi : 02/04/2014 12:05

(@metalmeo)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Aynı durumdan benimde şikayetim var. Mail gönderiminde otomatik olarak imzayı basabiliyorum. 

Mail cevapladığımda maili bir bütün olarak alıp imzayı en alta basıyor.

Ben Her Mail Gönderdiğimde mesajımın altına imzayı basmak istiyorum.

Bilen varsa destek olabilir mi?

Gönderildi : 13/11/2019 14:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933

Selam, bu bilinen bir sorun, bunun için bir exclude yazman lazım yani içerisinde imzadan bir sabit cümle bulup içerisinde bu geçiyor ise imza basma demen lazım, bu durumda imzalı bir mail' e bir daha imza eklemez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/11/2019 22:27

(@metalmeo)
Eminent Member

@hakanuzuner

Evet bunu biliyorum. benim yapmaya çalıştığım her postanın altına imzayı basmak.

Fakat cevap verdiğim maillerde İmza Mailin tümünün en altına basılıyor. ben sadece Benim Mesajımın altına basılmasını istiyorum.

Anlatabildim umarım. 

Gönderildi : 13/11/2019 22:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @metalmeo

@hakanuzuner

Evet bunu biliyorum. benim yapmaya çalıştığım her postanın altına imzayı basmak.

Fakat cevap verdiğim maillerde İmza Mailin tümünün en altına basılıyor. ben sadece Benim Mesajımın altına basılmasını istiyorum.

Anlatabildim umarım. 

O zaman durum değişir, ne yazık ki Exchange bunu yapamaz, insanlar boşuna mail imza yazılımlarına para vermiyor.

Codetwo veya Exclaimer alabilirsiniz, isterseniz firma yönlendiririm bu konuda destek olacak.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2019 10:56

(@metalmeo)
Eminent Member

@hakanuzuner

Yönlendirebilirseniz Sevinirim Hakan Bey.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/11/2019 15:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tamamdır.

Gönderildi : 20/11/2019 19:04

Paylaş: