Forum

Exchange Online DNS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Online DNS Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
301 Görüntüleme
(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar. office 365 üzerinde bir hesap aldım hesapta sharepoint, yammer ve exphange online (1 kullanıcılı) var. benim ayrıca başka bir hosting firmasında domain var. hosting firmasına office 365 deki dns kayıtları verdim domain  o DNS yönlendirdiler. office 365 üzerinde etki alanları bölümüne xxx.com domain kaydettim ve durum bölümünde 'ETKİN' diyor. Sonra bir kullanıcı oluşturdum o domain ait ve exhange online yönetici yetkisi atadım. Sonra kurulum > etki amacını ayarlama bölümüne geldiğimde karşıma gelen ekranda exchange online kutucuğunu tıklıyorum. İleri butonuna bastığımda karşıma gelen ekranda bitti, ş,imdi denetle seçeneğini tıkladığımda DNS kaydı bulunamadı ve Exchange Online, Ek Office 365 Kayıtları  yazılarının yanında çarpı işareti var. bu nedir acaba ben neyi yanlış yapıyorum.yada nasıl yapmalıyım bir exchange oluşturmam için bu konuda yeniyim yardımlarınızı rica ediyorum.  

Gönderildi : 29/03/2014 00:25

(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak kimse yok mu ?

Gönderildi : 30/03/2014 22:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Biraz daha detay verimisnizi ekran görüntüleriyle.

Gönderildi : 07/04/2014 21:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Atladığınız nokta olmalı sizden istenen kayıtları domain ekle kısmında yer alan dns kayıtlarına göre açmalısınız.
http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2012/10/14/ofis-365-yelik-hesab-n-n-olu-turulmas-ve-domain-ekleme.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/04/2014 17:22

Paylaş: