Forum

exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2013 default address list update olmuyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@mustafaulgen)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

yapimizin icerisinde bir adet exchange server 2013 sunucumuz mevcut.
sunucu uzerinden yeni olusturdugum mail accountlarini maalesef outlook default address listte goremiyorum.
oysaki ayni sorgulamayi owa uzerinde yaptigimda sorunsuz olarak adresleri gorebiliyorum.

server tarafinda yeni bir adres listesi olusturdugumda ve sonrasinda account ekledigimde de sorunum bulunmuyor.
fakat default olarak outlookta gelen address list update olmuyor.

manual olarak default address list guncellemek istedigimde de reporter error 0x801901197 hatasi aliyorum.

default asress listteki sorunun giderilmesi yada yeni olusturdugum adres listin default olarak tanimlanmasi konusunda yardimlarinizi rica edecegim.

simdiden yardimlariniz icin cok tesekkur ederim

Gönderildi : 15/01/2014 22:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Owa üzerinde anlık olarak değişim sağlanır fakat kullanıcı üzerinde yani outlook üzerinde bu işlem için beklemelisiniz. Ayrıca kullanıcı profilinden ost hariç geri kalan dosyaları silip açtığınızda tekrardan oab download edilir. Sizin oluşturma sürenizden sonra ne kadar zaman geçti.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/01/2014 00:21

(@mustafaulgen)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

uzun zaman gecti yani 24 saatin cok uzerinde.
fakat outlook kullanici sayisi fazla oldugundan arayis icerisinde oldugumuz cozum genel bir ayar.
yoksa yeni bir address list olusturdugumda orasi anlik olarak guncellenebiliyor.

fakat bu seferde her kullaniciya tekrardan default address listin yeni olusturdugumu gostermek isinde ayar yapmak zorundayim.

kullanci bazli olarak.

tesekkurler

Gönderildi : 16/01/2014 10:17

Paylaş: