Forum

Exchange 2010 reciv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 recive connector ince ayarları ve telnet erişimi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@cevahirefendioglu)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba,

Rutin kontroller esnasında  http://www.dnsstuff.com adresinde DDNSBL tarafından black liste girmişim ve kaldırmak istediğimde neden girdiğime ilişkin bir mesaj geldi. Relay tesi yaptığımda problem görmedim.

1 ) Telnet ile sunucuya 25 portdan  bağlandığımda relay e kapalı fakat şöyle bir şey farkettim; mail form: [email protected] sallama bir mail adresi diyorum ve kendime rcpt to:[email protected] dediğimde bu mail bana geliyor. ve glen adres de benim kendi ip'im  587 ile telnet bağlantısında authentication hatası alıyorum sıkıntı yok.

2) Exchange 2010 da Recive Connector ayaları da

a.Clietn Connector

- Network 587 var sadece

-  Authenticatin : Transport Layer(Enable Domain SEc işaretli değil), Basic Authentication (offer basic auth işaretli), integrated win authen işaretli

- Permisson Grups : Sadece Exchange User işaretli

b. Default Connector da

-  Network : Exchange sunucu ip'si sadece 25 port

- Authentica : Trasport Layer(Enable Domaşn securt İşaretli değil), Basic Authenti (Offer Basic işaretli değil), İntegrated Windwos Authentica işaretli

- Perrmision :  PArtners hariç hepsi işaretli.

Daha öncesinde Relay için bir connector oluşturmuştum sonrasında ihtiyacım olmadığından kaldırdım ve power Shell den aşağıdaki komutu koşturmuştum sonrasında tekrar bir işlem yapmadım yapmalımıyım bilmiyorumm..

Get-ReceiveConnector “Recive konnektörünüzün adını yazmıtım şimdi sildim yok böyle bir connetor” | Add-ADPermission -User “NT AUTHORITY\ANONYMOUS LOGON” -ExtendedRights “ms-Exch-SMTP-Accept-Any-Recipient” 

bu ayarlar ile Tablet, iphone ve dışardan pop3 olarak kurduğum kişiler mail gönderimi ve alımı yapabiliyor sıkıntım yok. sıkıntım Telnet ile bağlandığımda tanımsız bir mail adresi ile benim sunucumu kullanıp sadece bana mail gönderebiliyor. bunu engellemem için radımlarınızı rica ediyorum.

Your IP removal request has been received and will normally be reviewed and processed within 72 hours (but it may take longer).
Your request was received from IP: x (and this has been logged).
Do not refresh or resubmit additional removal requests for the same IP or too many from this same IP within 72 hours or your request may be denied and your IP (x) may also be blocked and listed for removal abuse.
If you have submitted a request over 72 hours ago and find that your IP is still listed you may want to review your IPs' DNS/rDNS and server HELO records before e-mailing us.
Most of the denied removal requests are based on problems with rDNS and FCrDNS.
Send all inquiries to: list.support @ this site.

Gönderildi : 05/11/2013 17:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu normal bir şey, yani size dışarıdan herhangi birisi mail atabiliyor olması gerekiyor?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2013 18:10

(@cevahirefendioglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2013 19:12

(@cevahirefendioglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Son olarak faydası olabilir belki,

Telnet ile bağlandığım da dışardan herhangibir mail sallama yada içerdeki bir mail adresi ile içeriye mail atmak istediğimde 587 den bağlantıyı kesiyor. istediğimde böyle olması idi.

Sadece gelen şikayet Office 2003 olan client pop3 ile bağlantı yaptığında mailleri alabiliyor fakat mail gönderemiyor, Outlook da sınama yaptırdığımda da mail gönderemiyor hata veriyor onun harici POP3 ve SMTP sekmelerini problemsiz geçiyor.

Aynı işlemi Office 2010 da POP3 olarak ve imac de office 2011 ile yaptığımda şikayet gelmedi. Gerçi imac de dışardan bağlı fakat Exchange olarak tanımlamıştım direk pop3 değildi. 

Client Recive Connector deki ayarlarım,

- Network :: sadece 587 var

-  Authentication ::  kutucuğu işaretli olanlar; Trasnport Layer,, Basic Authn, offer Basic Authen,, Integrated Windows authen,

- Permission  ::  sadece Exchange Users

Default Recive Connector da

- Network  :: Exchange IPsi ve sadece 25

- Authentication  ::   Transport Layer Securty, Basic Authen, Offer Basic authen, Integrated Windwos Authenti

- Permission  ::   Anoymus Users, Exchange Servers, Legacy Exchange Servers

Gönderildi : 06/11/2013 19:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Tekrar ediyorum, buna gerek yok.

Olması gereken?

Dışarıdan herhangi birisi size mail atabiliyor olmalı

yani accept-any-sender

hotmail.com

gmail.com

cozumpark.com

relay ise tehlikeli, yani olmaması gereken durum

accept-any-recipient

yani ben size bir mail atıyorum ama alıcı sizin domain dışında ise o zaman relay demektir.

siz var olan bir şeyin olmaması için çalışıyorsunuz ama bu durumda size mail gönderemez insanlar.

Bir mail adresinin olmaması çok farklı bir durum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2013 20:22

Paylaş: