Forum

Bulut Exchange Kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bulut Exchange Kullanımı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
385 Görüntüleme
(@MustafaDOGRU)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

30 Kişilik Bir mail servisi kullanacağımız bir yapıya ihtiyacımız var POP3'ten kurtulup biraz daha online çalışabilmek adına Exchange Could yada online diye tabir edilen servislerden faydalanmak istiyorum piyasada araştırdım, biraz bunu hosted firmaların çoğu sağlamakta, aynı zamanda Micorosft Office 365 Altında sadece bu paketin satışını gerçekleştirmekte, şimdik sorunum şudur, Local'da kullandığımız Exchange Server'da yapabildiğimiz hangi uygulamaların kaçını bunlarda sağlayabilmekteyiz,

Örn:

Multi Mailbox Search,

Dosya Gönderimi yasaklamak adına Policy oluşturulması,

Ortak Klasör, Kişiler, Takvim, Görevler, Gruplar vs. gibi uygulamarın tamamını gerçekleştirmektemedir,

Birde bu konuda hangi servis sağlayıcığı önerirsiniz burada tecrübe edinmiş arkadaşlara kulak vermek isterim,

yardımlarınız için teşekkürler,

Gönderildi : 05/11/2013 16:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Ofis 365 kullanıyoruz yukarıda bahsettiğiniz tüm aksiyonları gerçekleştirebiliyoruz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/11/2013 16:38

(@MustafaDOGRU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Office 365 için şöyle bir sıkıntı var.

1. Almam gereken lisans nedir ? Plan1 Plan2

2. Kullanıcılarımın Hepsi Farklı Ülkelerde:) satış kanadı nasıl yapacağını çözmeye çalışıyor,

hala bir ilerleme kaydedemedik.

Gönderildi : 05/11/2013 18:17

(@MustafaDOGRU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

son olarak birde, Office 365 için çok fazla makale var ama Exchange Online için şöyle güzel detaylı bir makele bulamadım,

Üstadlarımızdan bekliyoruz,

Gönderildi : 05/11/2013 18:19

Paylaş: