Forum

maillerin çift...

Bildirimler
Hepsini Temizle

maillerin çift çift gelmesi sorunu

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@umuturyan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Lokasyonda Server 2003 standart DC ve Exchange server 2003 SP2 var.Patronum Yurt dışına giderken makinesini yanında götürüyor.Makinesinde outlook 2003 kurulu ayarları POP3 default olarak tanımlı ve exchange server tanımlı.Exchangeserver la bağlanttıları kesilse bile internet olduğu sürece POP3 default olduğu için direk mailler hostingten outlook a düşüyor.

Problem şu ki patron yurtdışına gittiğinde outlook u kullanmadı maillerizaten blackberry den alıyor.ancak geldiğinde olmadığı zamandaki bütün mailler 3'er 3'er inbox ına geliyor ve bi anda 2000 adet maille ulaşıyor.Bu sorunu aylardır araştırıyorum ama bi sonuç bulamadım.Microsoft u aradım dedikleri:C:\Documents and Settings\kullanıcı.domain\Application Data\Microsoft\Outlook altında outlook1.srs oluşmuşsa onu sil düzelir.Şimdi bakıyorum evet oluşmuş siliyorum outlook u yeniden başlatıyorum o .srs uzantılı garip dosya yine gelmiş ve maillerini çift almaya devam ediyor.

Ben buişin içinden çıkamadım lütfen bu konu hakkında bilgisi olan yardım etsin.Başımın etini yiye yiye bitirdi artık patron.

Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 26/08/2008 17:53

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz kolay gelsin.

http://support.microsoft.com/kb/264249

http://support.microsoft.com/kb/265739/

Gönderildi : 26/08/2008 18:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Pop3 olarak degılde Rpc over Https olarak mail hesabını kurarak deneme  yapabilirsiniz rpc  over https client olarak  baglandıgı zaman local den veya  ınternet uzerınden exchange ıle senkronize calıscagı ıcın sorun yaşama ıhtımalınızın azalacagını dusunuyorum veya daha  basıt  olarak outlook versıyonunuza  gore Duplicate  programları  mevcut Duplicate  programı patronunuzun notebook una    kurdugunuzda yapacagınız  ayara  gore gelen aynı mailleri silip  otomatık 1 e  dusurebılmekte

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=duplicate+email+remover&btnG=Ara&meta=

Teşekkürler.

Merhabalar;

Lokasyonda Server 2003 standart DC ve Exchange server 2003 SP2 var.Patronum Yurt dışına giderken makinesini yanında götürüyor.Makinesinde outlook 2003 kurulu ayarları POP3 default olarak tanımlı ve exchange server tanımlı.Exchangeserver la bağlanttıları kesilse bile internet olduğu sürece POP3 default olduğu için direk mailler hostingten outlook a düşüyor.

Problem şu ki patron yurtdışına gittiğinde outlook u kullanmadı maillerizaten blackberry den alıyor.ancak geldiğinde olmadığı zamandaki bütün mailler 3'er 3'er inbox ına geliyor ve bi anda 2000 adet maille ulaşıyor.Bu sorunu aylardır araştırıyorum ama bi sonuç bulamadım.Microsoft u aradım dedikleri:C:\Documents and Settings\kullanıcı.domain\Application Data\Microsoft\Outlook altında outlook1.srs oluşmuşsa onu sil düzelir.Şimdi bakıyorum evet oluşmuş siliyorum outlook u yeniden başlatıyorum o .srs uzantılı garip dosya yine gelmiş ve maillerini çift almaya devam ediyor.

Ben buişin içinden çıkamadım lütfen bu konu hakkında bilgisi olan yardım etsin.Başımın etini yiye yiye bitirdi artık patron.

Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 27/08/2008 04:55

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Merhabalar;

Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Arkadaşlarımızın önerdiği çözüm yolları faydalı oldu mu acaba? Geri bildirim yaparsanız memnun olacağız.

Gönderildi : 27/08/2008 13:03

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

sisteminde virüs var hocam tek kelime ile

Gönderildi : 28/08/2008 11:46

Paylaş: