Forum

İki farklı exchange...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki farklı exchange birleştirme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@hasandimdik)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, benim örneğin a.com (exchange 2010 ) ve b.com (exc-2007) var.Ayrı olarak şu an faliyet veriyorlar.2 dc ve 2 exchange olarak. Fakat ben iki farklı dc ve 1 tane exchange istiyorum (exc-2010 olcak) . a.com ve b.com olan exchange lerimi nasıl birleştirebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/07/2013 12:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba portalda bulunan hosted exchange makalelerini inceleyebilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/07/2013 13:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar, benim örneğin a.com (exchange 2010 ) ve b.com (exc-2007) var.Ayrı olarak şu an faliyet veriyorlar.2 dc ve 2 exchange olarak. Fakat ben iki farklı dc ve 1 tane exchange istiyorum (exc-2010 olcak) . a.com ve b.com olan exchange lerimi nasıl birleştirebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bunun için cross forest mantığını kullanmalısınız. Tabi burada önce forestlar arası trust yapacaksınız kabinde mailboxlar migration işlemi olmalı. Dilerseniz sonrasında accepted domain ekleyerek, mx kaydını yönelndripi birden fazla domain ekleyebilirsiniz. Server sayısınıda 2yada 23 yapıp dag yapabilir, akabinde mailboxları istediğiniz dbde tutabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen hosted exchange kuracaksınız ve müşteri vb. gibi yönetim paneli açcaksanız bunun için 3.party tool alıp onu exchange entegre etmelsiniz. 

Gönderildi : 12/07/2013 23:26

Paylaş: