Forum

Exchange 2007 remot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 remote.domain.com sürekli şifre sorma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@sertacunal)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sistemimizde Sbs 2008 ve exchange 2007 bulunmakta. Daha önce bir sbs daha vardı onda bu sorunla karşılaşmamıştım fakat yeni sunucuya geçtiğimde bu sorunla karşılaştım. Tüm kullanıcılar outlook'u açtığı anda remote.domain.com şifre istiyor iptal diyorum sbs ile bağlantı kurmuyor. Domain user ve password giriyorum kabul etmiyor. Domain adı normalde contoso.local şeklinde'idi . Accept domain oluşturup E-mail policy ile contoso.com şeklinde policy oluşturdum ve tüm mailler şuanda [email protected] şeklinde görünüyor. fakat outlook'ta sürekli remote.contoso.com şifresi istiyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/07/2013 11:21

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

ortamınızda büyük ihtimalle outlook anywhere özelliğini aktif etmişsiniz. exchange management console üzerinden>server config>client access> sağ tarafta properties veya exchange shell üzerinden get-outlookanywhere komutuyla kontrol edin. buradaki authentication tanımı ntlm olarak ayarlandıysa kullanıcılarınız domain üyesiyse şifre sormayacaktır. basic seçiliyse kullanıcı adını domainnetbios\kullanıcıadı olarak deneyin.

Gönderildi : 02/07/2013 15:14

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Efe Bey;

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Evet outlook anywhere özelliği aktif durumdaymış. Doğrulama Kısmı ise basic seçiliymiş. NTLM olarak değiştirdim. Şimdi tekrar kontrol edip size bilgisini döneceğim fakat bu outlook anywhere özelliğini bir yerde görmüş ve pasif duruma getirmiştim. pasif duruma getirmeme rağmen yine soruyordu.

İlginize Teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/07/2013 11:11

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ortamınızda büyük ihtimalle outlook anywhere özelliğini aktif etmişsiniz. exchange management console üzerinden>server config>client access> sağ tarafta properties veya exchange shell üzerinden get-outlookanywhere komutuyla kontrol edin. buradaki authentication tanımı ntlm olarak ayarlandıysa kullanıcılarınız domain üyesiyse şifre sormayacaktır. basic seçiliyse kullanıcı adını domainnetbios\kullanıcıadı olarak deneyin.

Efe bey yardımlarınız için teşekkür ederim sorun çözülmüştür. Peki bu exchange serverin dışarıda kullanımı için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Clientler domaine dahil ve notebook olduğundan dışarıya aktif olarak çıkıyorlar dışarıda'da aktif olarak bağlanabilmeleri için ne yapmam gerekir.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/07/2013 14:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dışarıda kullanbilmen için outlook anywhere ayarını kullanmalısın.  http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-ve-outlook-anywhere.aspx   Tabi bu işlemden önce selfsigned bir firmadan CA olmalı ve exchange servera sertifika yüklemelisin. 

Gönderildi : 06/07/2013 00:41

Paylaş: