Forum

Exchange 2013 owa d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 owa dış sunucu mail alma

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@ErkaniNANC)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşalar şimdi ben exchange i kurdum owayı çalıştırdım ,yönetim merkezine geldim. şimdi benim başka bir sunucudaki mailleri burada görmem lazım.Yani benim exchange i kurduğum bilgisayar etki alanı ldap.sirketadi.com ise ben diğer başka bir sunucu (benim ortamımda olmayan)  owa da bağlı posta kutusu olarak eklemem lazım ancak bir türlü yapamadım şöyle bi uyarı veriyo.Bi tane etki alanı istiyor ancak bunu bir türlü ekleyemedim

Bağlı bir posta kutusu dış hesapla ilişkilendirilmiş bir posta kutusudur. Daha fazla bilgi

Gönderildi : 01/07/2013 14:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

forestlar arasında trust var mı?

exchange federation yapılabilir bazı paylaşımlar için. 

Gönderildi : 01/07/2013 15:07

(@ErkaniNANC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

forestlar arasında trust var mı?

exchange federation yapılabilir bazı paylaşımlar için. 

Merhaba Mumin hocam forestler arası trust derken neyi kastetiniz.Yeniyimde exchange de 

Gönderildi : 01/07/2013 16:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

senin sistemin ve karşı tarafın sistemi arasında bir güven ilişkisi olması gerekiyor ki sen karşı taraftaki bir kaynağa erişebilirsin.

sen B firmasındaki bir kullanıcının posta kutusuna erişmek istiyorsun sanırım.

Gönderildi : 01/07/2013 18:03

(@ErkaniNANC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

senin sistemin ve karşı tarafın sistemi arasında bir güven ilişkisi olması gerekiyor ki sen karşı taraftaki bir kaynağa erişebilirsin.

sen B firmasındaki bir kullanıcının posta kutusuna erişmek istiyorsun sanırım.

evet ya durum şu bizim şirketin mail domani başka bir şirkette ve ben şirkette boş duran bi sunucuya exchange server 2013 kurdum.ve outlook ta yazdığım gibi mail.sirketismi.com gibi sunucuyu yazınca mailleri owa ya düşsün istiyorum.Bunu yaparken yönetim panelinde galiba  bağlı posta kullanıcısı ile yapacam ancak yukarıda yazdığım hatayı veriyo ,Veya şöyle syleyim ben bu ilişkiyi nasıl kurarım ki mail kutularını eklemeliyim 

Gönderildi : 01/07/2013 18:13

(@ErkaniNANC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Münin hocam federasyon güvenini etkinleştirdim .Benden bi tane etki alanı istedi bende şirketin mail.sirketadi.com adresini girdim ancak şöyle bir hata verdi

hata

Proof of domain ownership has failed. Make sure that the TXT record for the specified domain is available in DNS. The format of the TXT record should be "example.com IN TXT hash-value" where "example.com" is the domain you want to configure for Federation and "hash-value" is the proof value generated with "Get-FederatedDomainProof -DomainName example.com".

bu hatayı nasıl giderebilirim

Gönderildi : 01/07/2013 19:35

(@ErkaniNANC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bide etki alanını eklerken bi anahtar değer verdi ve

OGcv9MWDfttyAFhoZDqfxPaQF70P979IL5IPUp4nCV3eB3EZLI+vRwqU+BjJl8yjdh9++8D73YKze3ZSSvsLFBg+= 

bu kayıt doğrulamayı nasıl yapabilirim 

Gönderildi : 01/07/2013 19:59

(@ErkaniNANC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ya arkadaşlar bilgisi olan yok mu

Gönderildi : 02/07/2013 16:13

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Erkan bey,

Konu hakkında müsait olan hocalarım/arkadaşlarım müsait olduklarında dönüş yapacaktır. 

Buraya göz atın.

Gönderildi : 02/07/2013 16:29

Paylaş: