Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 Offline Adres book Hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

Exchange server altında offline adress book otomatik olarak update işlemlerini gerçekleştirmiyor.Portal altında aşağıdaki makaleyi okuyup bütün ayarları aynen kontrol ettim.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2013/05/11/exchange-2010-offline-address-book-oab-sorunu-ve-z-m.aspx  

Hiç bir sorun gözükmüyor.Ayrıca Manuel update yaptığım zaman kullanıcılarda güncelleme yapılıyor.Schedule oluşturup hergün belli bir saatte update yaptırmak istiyorum.Ama malesef otomatik olarak update yapmıyor.Bu neden kaynaklanabilir.Yapımızda Exchange dag yapısı kullanıyoruz ve sunucularda ayarlar sorunsuz gözüküyor.

Yardımlarınız için şimddien Teşekkürler...

Gönderildi : 25/06/2013 20:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

kullanıcı tarafında her gün belirli bir saatte bunu yaptıramıyoruz bildiğim kadarıyla. çünkü outlook random olarak oab güncellemelerini alır sunucudan. yani her kullanıcı belirli bir saatte alsaydı yük oluşurdu. bunun outlooklar bir önceki gün saat kaçta aldıysa 24 saat sonra aynı saatte tekrar güncellemeleri kontrol eder.

mesela sizin outlook bugün saat 16:30 da güncelledi diyelim OAB'ı bir daha yarın saat 16:30'da sunucuya gider sorar OAB'ı.

oab üzerinde custom schedule yapılabilir. o da default olarak sabah 5 idi sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

oabinteg toolu kullanarak test edebilirsiniz. bir tool daha vardı ama aklıma gelmedi. yarın işyerinden bakar bilgi veririm. 

Gönderildi : 26/06/2013 01:29

(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

kullanıcı tarafında her gün belirli bir saatte bunu yaptıramıyoruz bildiğim kadarıyla. çünkü outlook random olarak oab güncellemelerini alır sunucudan. yani her kullanıcı belirli bir saatte alsaydı yük oluşurdu. bunun outlooklar bir önceki gün saat kaçta aldıysa 24 saat sonra aynı saatte tekrar güncellemeleri kontrol eder.

mesela sizin outlook bugün saat 16:30 da güncelledi diyelim OAB'ı bir daha yarın saat 16:30'da sunucuya gider sorar OAB'ı.

oab üzerinde custom schedule yapılabilir. o da default olarak sabah 5 idi sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

oabinteg toolu kullanarak test edebilirsiniz. bir tool daha vardı ama aklıma gelmedi. yarın işyerinden bakar bilgi veririm. 

Merhaba Mumin hocam;

Dediğiniz gibi custom schedule olarak hergün sabaha karşı 5 te güncelle seçili.Bende o yuzden bir gün önce yapılmış bir işlemi bir gün sonra sabah 5 te güncelleneceğini düşünerek outlloktan baktım.Yalnız güncelleme olmamıştı.Benim adres bookta işlem yaptıgım saat pztesi 16.00 salı sabaha karşı 05.00 da güncelleneceğini düşünerek böle yaptım ve salı sabaha 09.00 gibi baktıgımda güncellenmemişti.Ya yukarda bahsetmiş olduğunuz gibi 24 saatte bir yapılıyor ki salı günü akşam 18.00 saatinde güncellenmişti.Acaba benim schedule mı bir sorun var.Bide bahsetmiş olduğunuz toollarla güncelleme zamanlarını mı görebiliyorum ? 

Gönderildi : 26/06/2013 02:24

Paylaş: