Forum

exchange 2010 owa v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 owa ve kerberos authentication failed sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
977 Görüntüleme
(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

windows 2008 R2 üzerine exchange 2010 kurulu herşey normal çalışırken birden owa çalışmamaya başladı EMC açtığımda ise kerberos authentication failed hatası alıyorum birçok yöntem denedim aşağıdaki makaleyi tamamen uyguladım

http://www.hakanuzuner.com/index.php/the-attempt-to-connect-to-httpservername-domainname-compowershell-using-kerberos-authentication-failed-connecting-to-remote-server-failed-with-the-following-error-message-the-winrm-client-ca.html

Client access rolünü kaldırıp kurmaya karar verdim fakat kaldırırken Unable the read data from the Metabase.Ensure that Microsoft internet information services is intalled hatası alıyorum ama iis kurulu hatta kaldırıp tekrar yükledim sonuç aynı yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/06/2013 12:37

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Keşke IIS i kaldırmasaydınız. CAS rolünü kaldırmaya gerek yok ki. Şuan da OWA ya bağlanırken aldığınız hata nedir? EMC açılırken aldığınız hata nedir? bunları yazar mısınız.

Gönderildi : 05/06/2013 12:47

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra Hocam choreme ile açmaya çalıştığımda Hata 103 (net::ERR_CONNECTION_ABORTED): Bilinmeyen hata. bu çıkıyor karşıma EMC ile ise the attempt to connect to using kerberos authentication failed hatası alıyorum EMS de ise New-PSSession : Cannot bind parameter 'ConnectionUri'. Cannot convert value "http:///powershell?serializationLevel=Full

;ExchClientVer=14.1.218.15" to type "System.Uri". Error: "Geçersiz URI: Ana bilgisayar adı ayrıştırılamadı." hata çok 

Gönderildi : 05/06/2013 17:47

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

işin ilginç tarafı mapi kullanıcıları maillerini alıp verebiliyor fakat owanın çalışmaması ve EMC nin çökmesi çıkılmaz bir hale sokuyor işi

Gönderildi : 05/06/2013 17:52

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam bakmamı istediğiniz ayrı bir yer var ise dönüş yapabilirim bu konuda yapılabilecek bişey yokmu acaba?

Gönderildi : 06/06/2013 00:05

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

elimde hata almadan önceki imaj var fakat üzerinden 4 gün geçti geri döndüğümde domainden atmış olacaktır büyük ihtimalle çalıştırabilme ihtimalimiz varmı acaba?

Gönderildi : 06/06/2013 23:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

postu takip edememişim. Son durum nedir?

Birde CAS sunucuları ayrı mı yoksa tek bir sunucu üzerinde mi tüm rolleri barındırıyorsunuz? 

Gönderildi : 07/06/2013 16:06

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

son durum organizasyondan exchange kaldırdım el ile komple yeniden kurdum fakat kardeşimin çalıştığı şirkettede aynı sorun baş gösterdi burada kullanıcı sayısı çok fazla ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız fakat burada maillerde gidip gelmiyor yine yönetim konsolunu açınca kerberos hatası alıyoruz 

Gönderildi : 08/06/2013 08:34

(@BarisKemiksiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu organizasyonda IISADMIN hizmetide çalışmıyor event id:7024 hatası veriyor loglara

Gönderildi : 08/06/2013 09:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: