Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 sertifikanın çalışmaması hk.

23 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
815 Görüntüleme
(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

o zaman subject alternative name kısmını kontrol etmelisiniz. sertifika üzerinde özelliklere girdiğinizde görüntülenebilir. eğer adres olarak belirlediğiniz değer burada yoksa sertifika uyarısı almanız doğaldır.

bu arada sertifika üç şey için kontrol ediliyor: adresin uyuşup uyuşmadığı, geçerlilik tarihi ve güvenilen sertifika üreticisinden alınıp alınmadığı. belki de sorununuz süre ile.

hepsini kontrol edin.

Gönderildi : 15/04/2013 19:53

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

DNS üzerinde Forward Lookup Zone tanımlamalısınız.

Gönderildi : 16/04/2013 13:32

(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet hocam, yeni bir sertifika oluşturarak deploy ettim, bu sefer oldu. ancak nasıl olduğu konusunda bir bilgim yok... alternative subject name bir önceki yapamadığım sertifikada da sorunsuzdu. Tekrar bir sertifika oluşturup kontrol etmem lazım. Teşekkürler...

Gönderildi : 17/04/2013 00:17

(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, host name ve mail exchanger eklememe rağmen bu kez clientler üzerinde outlook programı üzerinden posta hesabı tanımlarken "Eylem tamamlanamıyor. Microsoft exchange bağlantısı yok" hatası alıyorum. DNS manager üzerinde kontrol ederek mail exchanger için kayıt girdim ama doğru olup olmadığını teyit edemiyorum...

mail sunucumun adı exch-srv.serkanaydin.one bunun için oluşturduğum kayıtların resmini attım. Teşekkürler...

Gönderildi : 17/04/2013 19:09

Sayfa 2 / 2
Paylaş: