Forum

Outlook ve exchange...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook ve exchange bağlantı sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@AbdullahBolturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu aralar kullanıcılar outlook ile mail göndermeye veya gelen mailleri yanıtla yaptıklarında "Bilgi için sunucu ile bağlantı kuruluyor" mesajı çıkıyor ve epey bir bekletiyor. Exchange 2010 var ve tüm service pack ler ve güncellemeler kurulu 2 kere yaptı şimdiye kadar bunu sunucuyu restart yaparak çözdüm acaba bu konuda bilgisi olan varmı ?

Gönderildi : 05/04/2013 12:22

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu işlemin bir çok sebebi olabilir. Gelen maillerde link bağlı imzalardan yapabilir. Mail Gateway programınız yapabilir. Kullanıcı outlook entegre bir backoffice programı kullanıyorsa o zaman yapabilir vb. gibi uzar örnekler. Sorun süreklimi oluyor, her userdamı oluyor, ne adım yapılırken oluyor, yeni mail yazdığında mı oluyor, gelen maili reply-forward yaptığındamı oluyor tespitlemek gerekiyor.

Gönderildi : 05/04/2013 12:28

(@AbdullahBolturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu ikinci oldu herkeste mail reply yapınca oluyor. Exchange in bütün servislerini kapatıp açtım fakat düzelmedi. Server i Restart edince düzeldi. Mail gateway olarak Policy Patrol kullanıyoruz.

Gönderildi : 05/04/2013 16:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Policy Patrol 🙂 iyi anılarım yoktur.

Herkeste yapıyorsa öncelikle Policy Patrol servislerini stop edip, bir test edin sorun yinelediğinde.

Gönderildi : 05/04/2013 16:44

Paylaş: