Forum

Terminal hizmetleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal hizmetleri yüklü serverda Önbelleğe alınmış Exchange modu kullanamıyorum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@CemilBoyaci)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Serverımda Windows 2008 ve Exchange 2010 kullanıyorum. Şube bağlantısı oluşturmayı denemek maksadıyla ayrı bir server yapıp buna Windows 2008 Foundation server kurdum. Terminal servera Office 2007 open lisansımı tanıttım.

Benim sorunum Terminal server'a mail adresi tanımlayınca Önbelleğe alınmış Exchange modu kullanamıyorum. Pasif durumda kalıyor.

Terminal Serverdaki her kullanıcının bir Çevrimdışı OST dosyasının olmasını istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 29/03/2013 11:54

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Bu tavsiye edilen bir yöntem değil ama destekleniyor, bazı register değerlerini değiştirerek ve policy ile Outlook Cached Mode kullanabilirsiniz.

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/outlook/thread/e62a8745-0389-4619-8159-9dcab910fb01/

Gönderildi : 29/03/2013 14:21

(@CemilBoyaci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ancak office 2010 için uygulanması önerilmiş. Biz office 2007 kullanıyoruz. 

Bu şekilde kullanıncada Outlooklar maillerde çok takılıyor bir mailden diğerine geçişler çok yavaş. Bu sorunu Cache Mode ile çözeceğimi düşünüyorum.

Yada sizlerin önereceği başka bir çözüm varmı?

Teşekkürler 

Gönderildi : 29/03/2013 14:57

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Sorunun nedeni farklı olabilir, Mail Sunucu ve Terminal Sunucular için performans durumu kontrolü yaptınızmı ? Cached Mode açtığınızda Performans ve disk problemi yaşanabilir. Sorununuz için için bence Cached mode uygun bir çözüm olmayacaktır.

Gönderildi : 29/03/2013 19:33

(@CemilBoyaci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İsmail bey merhaba,

Mail sunucularımda 16gb ram 300gb 10K SAS disk çalışıyor. Terminal Serverda da aynı konfigrasyonda. İkisinin arasındaki network 1 gbit'lik bir bağlantı. Tek başlarına çok hızlı çalışıyorlar ama terminal hizmetlerinde outlook ta sürekli takılmalar  oluyor.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 30/03/2013 17:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İsmail Bey'in de söylediği gibi ikisi arasındaki iletişim problemini sebebi outlookların cached modda çalışmaması olmayabilir. Mailbox database boyutunuza ve maintenance durumuna dikkat edin. Exchange ve Terminal tarafındaki event logları detaylıca vakit ayırıp inceleyin. Ayrıca sorunuzla ilgili olarak aşağıdaki çözümü uygulayın, aşağıdaki linkte cached mode'un 2007 tarafında nasıl disable/enable edileceği ile ilgili bilgiler mevcut. GPO ile aktif edip kullanabilirsiniz, policy'i düzgün uygulamak suretiyle tabi.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc179175(v=office.12).aspx

Gönderildi : 31/03/2013 02:17

(@CemilBoyaci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için çok teşekkürler

Gönderildi : 31/03/2013 17:45

Paylaş: