Forum

Exchange 2003 deki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 deki Global adres list , Distrubution List ve Paylaşılan Takvimleri Ofis 365 de ortak kullanım için nasıl geçiş yaparım.

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@eyyupkantekin)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. SBS2003 den ofis 365 e geçerken. Sertifika hatası yüzünden bir türlü cotover geçişi ypamadık.Bu migratation olmadığı taktirde 2nci bir yol haritası olarak mevcut SBS2003 üzerindeki Exchnage 5.6 daki Global adres list , Distrubution List ve Paylaşılan Takvimleri gibi nesneleri ofis 365 'e yine aynı şekilde kullanılmak üzere nasıl import ederim.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/03/2013 22:44

(@eyyupkantekin)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şu şekilde hallettim.

Eski Serverda  Admin hesabı olan bir kullanıcının outlook hesabından ortak Adres(Contacts) ve Ortak Takvimleri kullanıcının  PST sinde yeni bir dosya açıp oraya kopyaladım.

Daha sonra bunları Contacts ve Takvimler ayrı ayrı olmak üzere pst dosyası oalrak dışarı verdim.Eski Exchange hesabına bağlı olmayan başka bir kullanıcıda outlook açıp ofis 365 hesabını exchange olarak kurdum.

Kurduğum hesaba ofis 365 de oluşturduğum Shared mail box ı bağladım. Daha sonra eski hesaptan dışarı aktardığım  Contacts ve Takvimleri outlook üzerinden tanımladığım Shared Mail box a import ettim.

Global adres defterini de Dirsync tool ile  ofis 365 hesabına sync ettikten sonra sistem istediğim gibi çalışır duruma geldi.

Gönderildi : 30/03/2013 20:21

Paylaş: