Forum

mail alma problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail alma problemi

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
801 Görüntüleme
(@AykutSancaktutan)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

w2003 üzerinde exchange2003 entrprz. kullanıyorum doruk.net üzerinde etrn hizmeti alıyorum bana gelemeyen mailler doruk.net düşüyor

sorun şu a.com domain adresine mail atabiliyorum a.com bana attığında mail doruk.net de mailbackup a gidiyor benim exchange e mail gelmiyor

exchange in önünde firewall yok ve exchange i yeniden kuranadek sözkonusu domainden mail alabiliyorum

Gönderildi : 19/08/2008 12:24

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

merhaba ;
backup mx in prefence değerini kontrol ediniz
öncelik onda olduğu için mail direk ona gidiyor olabilir.
selamlar

Gönderildi : 19/08/2008 13:14

(@AykutSancaktutan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

prefence değerini derken mx kaydı açarken priority değeri var bunumu kastetin hocam

olayı çok iyi bilmiyorum

Gönderildi : 22/08/2008 12:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

mx kaydının öncelikleri neler?

Gönderildi : 22/08/2008 12:28

(@AykutSancaktutan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mx kaydında öncelik derken  priority değerinimi soruyorsunuz buğra bey acaba

10 du 2 yaptım ben mailler önce bana geliyor server kapalıysa doruk daki mail2 mx kaydına gidiyolar

Gönderildi : 22/08/2008 14:20

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Evet priority öncelik demek.

eski değerler aynıydı sanırım.

sorun çözüldüyse tamamdır.

Gönderildi : 23/08/2008 03:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Bu belirttiginiz problem sadece a.com domaini için mı gecerli yoksa genel bır hata mı ve Mail Hosting i Doruknet uzerindeydi ve daha sonradan mx degısıklıklerı ile exc uzerıne  tasıdınız  ?

Eger Mx pri ler aynı idiyseler kendı mx pri yı dusurdugunuz zaman  sorun cozulmüştür diye tahmın edıyorum .

Teşekkürler.

Merhaba

w2003 üzerinde exchange2003 entrprz. kullanıyorum doruk.net üzerinde etrn hizmeti alıyorum bana gelemeyen mailler doruk.net düşüyor

sorun şu a.com domain adresine mail atabiliyorum a.com bana attığında mail doruk.net de mailbackup a gidiyor benim exchange e mail gelmiyor

exchange in önünde firewall yok ve exchange i yeniden kuranadek sözkonusu domainden mail alabiliyorum

Gönderildi : 23/08/2008 07:05

(@AykutSancaktutan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

olayı ben baştan özetliyim

doruk.net adsl mail hizmeti alarak  exchange üzerinden mail hosting yapıyoruz

3 adet mx kaydı var 1.mx.prfrn:0 kendi ghdsl ipmize tanımlı , 2.mx.prfr.:5 doruk,  3.mx.prfr.9:doruk. olarak tanımlı

kısa süre önce mail exchange i yeniden kurdum, hinet diye bir spam cıyı temizleyemedim bir türlü 

yeni kurduğum exchangede şubelerimizin kullandığı sürekli yazıytığımız bir domainden mail almamaya başladı

heryerden geliyor ama kendi grup şirketimize ait domainden almamaya başladı

Gönderildi : 23/08/2008 13:42

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Karşı tarafa hata mesajı düşüyor mu? Spam filter kullanıyormusunuz?  var ise spam filter ı takılıyor olabilir. Bunları kontrol edin.

Gönderildi : 23/08/2008 19:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Soruları sormamın nedenı  bir  müşterimiz Doruk net  uzerınden  mail hızmetı almakta ıdı ve  daha  sonra  exc  kurarak mail  hostınglını  musterımızın  local ınden yayınlamaya  basladık mx   degısıklıklıklerını ptr  kayıtlarını  olusturduk vs  ancak  daha  sonra  doruknet  uzerınden mail hostıng  hızmetı  alan domainlerden müşterimize  mail gelmedıgını  farkettık ve  yaptıgımız  arastırmalar  sonucu doruknet ın dns lerının  guncellenmedıgını  ve musterımızın domainine  gıtmesı  gereken  maillerin halen eskı (mail  hostıng  hızmetını  dortuknet uzerınden aldıgımız sunucu) sunucuya  yonlendırıldıgını  farkederek duzelttirme işlemı  yaptırmıstık benzer  bır  problemı yaşama ıhtımalınız oldugu  geldı  aklıma  post u  okuyunca  birden.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/08/2008 19:36

(@AykutSancaktutan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar olay halloldu

a ve mx kayıtlarının dns de sil baştan oluşturdum

Gönderildi : 26/08/2008 14:57

Paylaş: