Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 sp2 farklı Sunucuya taşımak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, bu işlerin üstadları, daha önce belki forumda tartışılmıştır.Ancak arama ile incelediğimde tam bilgi bana uymadı.O yüzden tekrar soruyorum.

Daha önceden kuran kişi Exchange Server 2010 kurulumu DC üzerine yapmış. Bunu Dc den ayırmak istiyorum. Aynı DC ortamında yeni bir Sunucuya Windows server 2008 r2 üzerine Exchange Server 2010 sp2 kurulumunu gerçekleştirdim. Şuanda yeni sunucuda oluşturduğum mailbox 'a tüm maillerin move yaparak taşıyorum.

Bundan sonra yapmam gereken ne gibi işlem bulunmaktadır.Dc üzerinden Exchange serveri tamamen kaldırmak istiyorum.Exchange yeni sunucuda görev yapmasını istiyorum.

Yardımlarınızı rica ederim. 

Gönderildi : 09/08/2012 19:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

mailbox taşımaları bittikten sonra mail trafiğini yeni sunucunuza vereceksiniz eğer üzerinde CAS+HT rolleri varsa. Yok bu rolleri ayrı bir sunucuya kurduysanız o sunucuya gerekli yönlendirmeleri yapmalısınız.

sertifikanız varsa sertifikanızı import etmelisiniz.

Send connector üzerindeki düzenlemeleri yapmalısınız. Source server sekmesinden yeni sunucunuzu da eklemelisiniz.

Recieve conenctorler düzenlenmeli (gerekirse yeni relay için connectorler oluşturulmalı).

OAB yeni sunucuya move edilmeli.

public folder varsa onların replikasyonu yeni sunucuya verilmeli.

aslında yaptığınız Exc 2007 den 2010 migration işlemi gibi birşey. bu konu hakkında da makaleler bölümünde Exchange 2007'den Exchange 2010'a geçiş makaleleri mevcut onları inceleyebilirsiniz. o makalelerimizde tüm detaylar aktarılmıştır.

Gönderildi : 09/08/2012 20:08

Paylaş: