Forum

Exchange 2010'da Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010'da Servis Başlatma Hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,322 Görüntüleme
(@murattaysung)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

exchange 2010'da Microsoft Exchange Search Indexer servisinin durduğunu gözlemledim. Başlatmak istediğimde ise error 1068 dependency service or group failed to start şeklinde bir hata alıyorum, bu hata ile daha önceden karşılaşan varsa yardımlarını rica edeceğim.

Gönderildi : 17/07/2012 16:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

servisin sag tiklayip ozelliklerinde hangi servislerin çalışmasını ihtiyac duydugunu gorup bunların çalışıp çalışmadıgını kontrol edebilirsiniz.

(örnek ) 

Gönderildi : 17/07/2012 16:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

o servisin bağlı olduğu ve çalışması gereken servisler vardır. servis özelliklerinde dependencies bölümünü kontrol edermisiniz. orada görünen servislerin çalışıyor olması gerekiyor ki o servisi start edebilesiniz. 

Gönderildi : 17/07/2012 16:53

(@murattaysung)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tarif ettiğiniz sekmeye tıkladığımda Win32: the service cannot be started, either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it. şeklinde bir uyarı alıyorum ve bu uyarıya OK dediğimde ise arkadaki pencere bomboş görünüyor.

Gönderildi : 17/07/2012 17:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ms Exch Active directory topology service ve microsoft search service çalışır durumda mı? Bunlar dependency servisler, onlar çalışıyorsa ve yalnızca bu servis çalışmıyorsa bozulmuştur, BPA kullanıp rapora bakar mısın neler varmış.

Gönderildi : 17/07/2012 18:04

(@murattaysung)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam çok teşekkür ederim, senin dediğin gibi microsoft search durmuş onu başlatınca indexer'da çalıştı.

Gönderildi : 17/07/2012 19:33

Paylaş: