Forum

Şirket İçin St...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket İçin Standart İmza

17 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,346 Görüntüleme
(@HakanBilge)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

500 client'li bir yapımız var. İçerde exchange 2010 yapımız mevcut.

tüm kullanıcılar outlook 2010 kullanıyor.

herkes kendi imzasını belirlemiş durumda. Standart bir imza oluşturmak ve user'ların bu imza'yı değiştirmesini engellemek istiyoruz.

Detaylı yardımlarınızı rica ederim.

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/07/2012 13:22

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@HakanBilge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

istediğim bu değil.

" Dosya> Seçenekler > Posta> İmza" kısmında ayarladığımız imzadan bahsediyorum.

Oraya herkesin imzasını bir kereye mahsus biz yapalım, sonra kimse değiştirmesin.

Gönderildi : 03/07/2012 00:24

(@AbdullahBolturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member

bunun için symprex mail signature diye bir program var bu sizin bahsettiğiniz işi yapıyor.

Gönderildi : 03/07/2012 00:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

istediğim bu değil.

" Dosya> Seçenekler > Posta> İmza" kısmında ayarladığımız imzadan bahsediyorum.

Oraya herkesin imzasını bir kereye mahsus biz yapalım, sonra kimse değiştirmesin.

Şu anda GPO ile bakıyorum söyleyeceğim bi dk 🙂

Gönderildi : 03/07/2012 00:38

(@HakanBilge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merakla Bekliyorum 🙂

Gönderildi : 03/07/2012 00:52

(@cozumpark)

Önce herkesin imzasını oluştur.

Sonra şu linkten GPO eklentisini indir :  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=18968

Sonra indirdiğin dosyayı çalıştır ve bir klasör soracak bir yere o dosyaları çıkart.

Sırasıyla :

Start --> Programs --> Administrative Tools --> Group Policy Management Console aç.

Karşına gelen ekranda Default domain Policy Sağ click edit.

Sol bölümden User Configuration --> Administrative Templates Sağ click Add/Remove Templates

Current Policy Templates'e Add yap ve .exe 'yi çıkardığın klasörün içerisinden ADM klasürünün altından english olan klasörde outllk14.adm diye bir dosya olacak onu ekle.

Bunu yapınca Administrative Templates altında Classic Administrative Templates oluşacak, onu expand et ve Outlook Options bölümünden Mail Format'a tıkla. Sağ tarafta "Do not allow signatures for e-mail messages" menüsünü görürsün, bunu enable et.

Start  - Run - CMD enter

Komut : gpupdate

Gönderildi : 03/07/2012 00:52

(@vasviuysal)
Üye

peki bunu yapınca onceden ayarlanmış olanı kabul edecek mi ??

Gönderildi : 03/07/2012 12:26

(@cozumpark)

Ben kendi vmlerimde test ettim çalıştı düzgün uygulanırsa ok, o çalışmazsa arkadaş senin dediğini yapmak zorunda ki mantıklı olan o zaten.

Gönderildi : 03/07/2012 18:04

(@vasviuysal)
Üye

Ben kendi vmlerimde test ettim çalıştı düzgün uygulanırsa ok, o çalışmazsa arkadaş senin dediğini yapmak zorunda ki mantıklı olan o zaten.

yok çalışmayacağını iddia etmedim,  policy imzayı tamamen kapatıyor gibi düşündüm sonucu merak ettiğim için sordum 

Gönderildi : 03/07/2012 18:11

(@cozumpark)

http://www.codetwo.com/kb/how-to-disable-adding-signatures-created-in-outlook-for-exchange-users/52

En altta bir checkbox var, bu check 2010 için de olsaydı daha net olabilirdik ama bakalım, aslında dynamic disc uygularken böyle bir şey yok mudur ki , ben disc yapiyorum editing yapılmasın gibi bişey exch üzerinde? 

Gönderildi : 03/07/2012 18:24

(@HakanBilge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sonucu payalaşacağım arkadaşlar.

Gönderildi : 03/07/2012 20:44

(@HakanBilge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

tamam test ettim çalıştı. çok teşekkürler.

fakat 500 user var dediğim gibi, fakat herkes kendi imzasını oluşturmuş durumda.

oluşturulan imzalar, yayınlanan organizasyon şemasına uygun değil.

bu imzaları userlara gitmeden, sistem üzerinden oluşturup GPO ile basamaz mıyız ?

mesela adam müdür değil, fakat imzasını müdür olarak oluşturmuş, adamın yanına gidip o title 'yı değişmek biraz problem olur. Anlarsınız.

Yukarıda dediğim şekilde yapamaz mıyız ? usera gitmeden, herkese standart bir imza oluşturup GPO ile bassak

Değerli yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 15/07/2012 20:01

(@HakanBilge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

muhtemelen böyle bişi yapılmıştır.

Bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkürler

Gönderildi : 16/07/2012 13:13

(@cozumpark)

Söylediğin zahmete bu sefer de oturduğun yerde katlanmak durumunda olacaksın. Bir user müdür olmadan müdür yazmışsa bu sefer tek bir imzanın önemi kalmıyor ki. Senin yapacağın şey, disclamer uygulayıp Exchange üzerinden dağıtmak, Sonrada GPO tarafında yalnızca engellenmesini sağlamak olacak. Bunun dışında herkes için ayrı ayrı imzalar düzenlemen gerekir. VNC vb. bir program kur,bilgisayarlara bağlan yap.

Bu kadar bekleyene kadar yapmıştık bence. 

Gönderildi : 16/07/2012 14:23

(@ibrahimAkman)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhabalar;

sitedeki diğer mesajlarıda okudum fakat tam sonuç bulamadığım için sizlere danışmakta istedim.

Yapıda mail sonucu Linux postfix M.s Exchange yok malesef

Group Policy den bahsettiğiniz  Adm "Do Not Allow signatures for e-mail messages" etkin yaptım fakat client tarafında

imzaları kapatarak gönderimlerinde boş ve hiç bir şekilde müdahele ettirmemektedir.

başka ne yapılabilir yardımcı olabilirmisiniz. 

Gönderildi : 01/12/2014 19:25

(@marufarslan)
Gönderiler: 168
Reputable Member

Biz   http://community.spiceworks.com/scripts/show/1903-vbs-ad-signature-script    

adrestekine benzer bir vbs dosyasını oluşturduk. AD logon script olarak çalıştırıyoruz.

"Dalgasız denizde, herkes kaptandır."

Gönderildi : 01/12/2014 19:41

Paylaş: