Forum

exchange2010 tü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange2010 tüm posta kutularına alias eklemeEXC

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@MuratAlici)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba; Exchange 2010 üzerinde Orgainization Configuration -Hub Transport bölümünde Accepted Domain kısmında yeni domain oluşturuyorum. Oluşturduğum domain'i  Recepient Configuration kısmında tüm posta kutularına ailas olarak tanımlamak istiyorum ama bunu tek tek manuel yapabiliyorum.Şu anda 370 adet posta kutum var ve bunu tek tek yapmak çok zaman alıyor ve hata yapma olasılığı çok yüksek.

Bu işlemi powershell veya başka bir yöntemle otomatik olarak tüm posta kutularına veya belirli posta kutularına ailas ekleyebilirmiyim. Bunu nasıl yapabilirim. 

Aynı zamanda posta kutularının Primary SMTP Adressini otomaitk olarak toplu şekilde nasıl değiştiririm.

Kıymetli zamanını ayırıp yardımcı olan herkese teşekkürlerimi borç bilirim. 

Lütfen cevaplarınızı açık bir şekilde işlem adımları ile belirtirmisiniz.   

Murat ALICI

Gönderildi : 23/05/2012 15:12

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bu makalede accepted domains ekledikten sonra ne yapmanız gerektiği yazıyor, işinizi görücektir.

email address policy oluşturacaksınız

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/15/exchange-2007-farkl-domainler-ekleme-accepted-domains.aspx  

Gönderildi : 23/05/2012 15:30

(@MuratAlici)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

Buğra bey merhaba; öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fakat asıl işimiz yeni domain ekledikten sonra. Yani bu zamana kadar 370 adet posta kutum var. Yeni bir domain satın aldık ve exchange 2010'a ekledik. Mevcut olan bu domain'i posta kutularına stmp adress olarak TOPLU şekilde nasıl ekleyeceğiz. Powershell üzerinden bir çözümü yokmudur. 

Bununla birlikte posta kutularının Primary smtp adress kısmını toplu şekilde değiştirmek istiyorum nasıl yaparım. Yine powershell üzerinden çözümü olduğuna inanıyorum....  

Murat ALICI

Gönderildi : 28/05/2012 19:18

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Powershell'e gerek yok, yukarıda yazdığım üzere e-mail adress policy ile yapabilirsiniz kolayca. Lütfen makaleyi bir göz atın sonra konuşalım.

Gönderildi : 28/05/2012 19:24

Paylaş: