Forum

exchange 2010 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 mail yönlendirme

11 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
3,320 Görüntüleme
(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu ilk mesajım inşallah son da olmayacak.Aranıza yeni katıldım o yüzden mazur görün.

Exchange konusunda yeniyim.Herhangi bir kullanıcıya gelen mailleri farklı bir kullanıcıya yönlendirmek için ne yapmam gerekir ? 

Gönderildi : 21/05/2012 19:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

hoşgeldin ozaman.

Exchange management console açın ve kullanıcıyı bulun ve özelliklerine gidin.

ÖZelliklerinde Mail Flow Settings göreceksiniz orda Delivery Options var orayı açın ve orta alanda Forward to diye bir yer var. kime yönlendirmek istiyorsanız Browse diyerek kişiyi seçin ve hemen altında bulunan Deliver message to both forwarding address and mailbox kısmını da işaretleyin.

ikinci yöntem ise Transport rules kullanabilirsiniz. Bir transport rule yazarak yönlendirme yapabilirsiniz. Makaleler bölümünde aratırsanız karşınıza çıkacaktır. 

Gönderildi : 21/05/2012 19:39

(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam demek ki doğru yapmışım.

Gönderildi : 21/05/2012 20:41

(@dogantopkaya)
Gönderiler: 116
Estimable Member

merhabalar

hoşgeldin ozaman.

Exchange management console açın ve kullanıcıyı bulun ve özelliklerine gidin.

ÖZelliklerinde Mail Flow Settings göreceksiniz orda Delivery Options var orayı açın ve orta alanda Forward to diye bir yer var. kime yönlendirmek istiyorsanız Browse diyerek kişiyi seçin ve hemen altında bulunan Deliver message to both forwarding address and mailbox kısmını da işaretleyin.

ikinci yöntem ise Transport rules kullanabilirsiniz. Bir transport rule yazarak yönlendirme yapabilirsiniz. Makaleler bölümünde aratırsanız karşınıza çıkacaktır. 

Mümin Bey,

Bu şekilde yönlendirme yaptığımda yönlendirdiğim adrese gidiyor mail ama asıl adrese düşmüyor bunun sebebi ne olabilir? 

Gönderildi : 29/04/2013 18:18

(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member

Merhaba ;

forward a  eklediğiniz kutucugun altındaki  

'' Deliver message to both forwarding address and mailbox ''  yazan  tiki deneyiniz..

bakınız: https://translate.google.com.tr/   😉

Gönderildi : 24/09/2013 16:54

(@erdemkuday)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba ;

forward a  eklediğiniz kutucugun altındaki  

'' Deliver message to both forwarding address and mailbox ''  yazan  tiki deneyiniz..

bakınız: https://translate.google.com.tr/   😉

Buraya kadar ok. Ben bir ek soru sormak istiyorum; bütün bunları yaptım, gelen mail hem asıl hem de yönlendirdiğim hesaba gitti ancak yönlendirdiğim kişi maili okuduğu zaman asıl hesaptaki mail de okunmuş olarak işaretleniyor, bunu nasıl engellerim?

Gönderildi : 31/03/2014 17:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bu durumda bir tarafa imap kurmalısınız.

Gönderildi : 31/03/2014 18:17

(@erdemkuday)
Gönderiler: 7
Active Member

Teşekkür ederim, yarın sabah deneyip, sonucunu buraya yazacağım.

Gönderildi : 31/03/2014 19:28

(@emraherboz)
Gönderiler: 19
Eminent Member

herkese merhaba,

benzer bir sistem kurulmuş bir kullanıcıyım, benzer bir sorum olacak.

bizde exchange sadece depolama ve saklama amacı ile kullanılıyor.

gelen faxları localdeki tüm kullanıcı adreslerine dağıtıyor.

bu şekilde [email protected] adresine gelen bir iletiyi(ileti geldikten sonra belirli bir outlook içerisindeki faks klasöründe depolanıyor) [email protected] adresine nasıl yönlendirebilirim.

konu belki yanıtlanmıştır ama ben bulamadım, simdiden hem özür hem teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/04/2014 19:17

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member

emrah bey size özelden bilgi verdim kolay gelsin

Gönderildi : 16/04/2014 19:45

(@OzcanKahya)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhabalar,

Exchange 2010 da ortak olarak kullanılan bir mailboxı Manage full accses permission ile başka kullanılar ekleyerek mailboxın onların mailboxına düşmesini istiyorum. Fakat olmuyor sebebi ne olabilir.

Gönderildi : 28/04/2016 14:05

Paylaş: