Forum

cep telefondan mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cep telefondan mail almak icin gerekli olanlar

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  arkadaşlar...

herhangi bir mail özelligi olan cep telefonunda exchange hesabından mail almak için aşagıdaki bildigim dogrumudur acaba ?

şirket içimizde bes server kurulu.

Benim exchange üzerinde mail hesabım var. cep telefonumdan mail almak istiyorum.

ben direk cep telefonu üzerine pop ve smtp ayarlarını yaparsam mail alabilir miyim. yoksa

önce bes server üzerinde account mu acmam gerekiyor...

Benim bildigim önce bes yada bis üzerinde mail adresini girmek gerekiyor. Dogrumudur acaba...

Gönderildi : 21/05/2012 14:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

BES kullanıyorsanız sadece Blackberry cihazlar için mail tanımlamalarını BES sunucu üzerinde yapabilirsiniz.

iPhone,Samsung Galaxy vs telefonlar için ActiveSync kullanabilirsiniz ki bu tür telefonların çoğunda Exchange Server için ayarlar mevcuttur. sizden sadece sunucu tarafındaki ayarların yapılmış olmasını ister ve devamında siz telefon üzerinden hesabınızı eklersiniz ve mail alış verişiniz başlar. 

Gönderildi : 21/05/2012 14:51

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba  arkadaşlar...

herhangi bir mail özelligi olan cep telefonunda exchange hesabından mail almak için aşagıdaki bildigim dogrumudur acaba ?

şirket içimizde bes server kurulu.

Benim exchange üzerinde mail hesabım var. cep telefonumdan mail almak istiyorum.

ben direk cep telefonu üzerine pop ve smtp ayarlarını yaparsam mail alabilir miyim. yoksa

önce bes server üzerinde account mu acmam gerekiyor...

Benim bildigim önce bes yada bis üzerinde mail adresini girmek gerekiyor. Dogrumudur acaba...

Merhaba,

Öncelikle BlackBerry cihazınızda takılı olan GSM hattına BES aboneliği yaptırmanız, daha sonra aşağıdaki adımlar ile kullanıcınızı BES'e ekleyip cihaz üzerinden "Seçenekler -> Gelişmiş seçenekler -> Kurumsal etkinleştirme" alanına girip mail adresinizi ve BES 'e kullanıcıyı eklerken belirlediğiniz aktivasyon şifresini girip menü tuşuna basarak "Etkinleştir" seçeneği ile etkinleştirmeyi başlatmanız gerekiyor. Etkinleştirme işlemi %100 olana kadar bekleyin, daha sonra "Etkinleştirme tamamlandı" uyarısı gelecek ve OK ledikten sonra cihazınız mail alışverişine hazır hale gelmiş olacaktır.

1) BlackBerry® Administration Service konsolu açılır ve "Create a User" seçeneği seçilir.

2) Mesaj sunucusu adı ya da mail adresine göre BES'e eklenmesi istenen kullanıcı aratılır. 

3) Kullanıcı hesabının sol tarafındaki checkbox işaretlenir.

4) Continue seçeneği seçilir.

5) Tekrar Continue seçeneği seçilir.

6) "Create a user with activation password" seçeneği seçilir.

7) Activation Password alanına etkinleştirme için belirlenecek aktivayon şifresi girilir.

8) Password expiration alanından aktivasyon şifresinin geçerlilik süresi (saat) belirlenir.

9) Create User seçeneği seçilerek kullanıcı yaratılmış olur.

Saygılar..

Gönderildi : 22/05/2012 20:55

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Bu bilgi için.

Gönderildi : 22/05/2012 22:18

Paylaş: